Kioxia 500GB Exceria serisi NVMe M.2 SSD alınır mı?

QLC NAND açıklamasını yapabilir misin hocam?
Quad Level Cell yani dört seviyeli hücre. Önerdiğimiz SSD'ler Triple Level Cell (TLC) yani üç seviyeli hücredir. Şimdi baktığın zaman dörtlü daha iyi durabilir ama dört seviyeli olması NAND'a daha çok yük bindirir ve ömrü azaltır. Cruical P3 ve P3 Plus gibi modeller QLC'dir ve kısa zaman içinde öldüklerine şahit oldum ama en azından onların kontrolcüsü iyiydi. NV2'deki direkt çöpün önde gideni. Detaylı bilgi:

LRC500 kullanıyorum şu an, dosya taşırken 74C görüyor. Oyunlarda sorun yok 55 - 60C.
Senlik bir sorun olabilir. Hiç böyle bir şey duymadım kendim de kullanmış olmama rağmen.

Dosya Ekleri

• asdd.PNG
    asdd.PNG
    79,9 KB · Görüntüleme: 4
Tüm NV2 modelleri çöp mü ?
Yanlış hatırlamıyorsam 3 farklı konfigürasyonu vardı.
SM2267XT + BiCS5, SM2267XT + QLC, Phison E21T + BiCS5 varyantları var. Tamam, E21T ve BiCS5 kötü değil ama bir ihtimal bu ve yine parasını hak etmiyor böyle gelse bile.

SM2267XT + BiCS5, SM2267XT + QLC, Phison E21T + BiCS5 varyantları var. Tamam, E21T ve BiCS5 kötü değil ama bir ihtimal bu ve yine parasını hak etmiyor böyle gelse bile.
Ben NV2'yi 1100 liraya almıştım, aldığım zaman G2 1300 liraydı o yüzden merak ettim.
Bendeki yüksek ihtimalle TLC ama hangisi bilmiyorum.

yine parasını hak etmiyor böyle gelse bile.
QLC gelme ihtimali olması bile alınmaması için bir sebep.

Geri
Yukarı