Elektronik KIOXIA EXCERIA 1TB SSD 988 TL

Gen 4 destekli anakartım var, bunu alıp kullanasım var fakat okuma / yazma değeri az olduğundan kafam karışıyor.

G2 Gen 3 olduğu için Gen 4 desteği hiçbir şey ifade etmez. Okuma yazma da önemli unsur değil, 7/24 dosya transferi yapan kişileri ilgilendiriyor.

Bu M2 nin ısındığına dair şeyler okudum bir testin sonunda sürekli yazma veya okuma yaptığında en sıcak noktası termal kamera ile ölçüldüğünde 105 dereceye ulaşıyor bu sırada üzerindeki sensörden aldığı veri 75 derece olarak gösteriyor olmasi lazım yine de herhangi bir hız düşüşü yaşamıyordu. Ben de 1TB M2 alacağım 2. slotum için fakat bu ürün rakiplerine kıyasla çok ısındığını araştırdığım için tercih etmiyorum. Benim kullanacağım slot ekran kartının altında kalıyor. Alacaklara araştırmalarını öneririm çünkü soğutucu blok en ucuz 150TL civarı bunu da hesap ettiğinizde WD SN570, Kingston Nv2 gibi alternatiflerle hemen hemen aynı fıyata geliyor tercih sizin görüşlerinizi bekliyorum kimseyi yanıltmak istemem iyi alışverişleriniz olur umarım.

Bahsi geçen testi de paylaşıyorum tam değerleri ve tüm incelemeyi okuyabilirsiniz.

Bu M2 nin ısındığına dair şeyler okudum bir testin sonunda sürekli yazma veya okuma yaptığında en sıcak noktası termal kamera ile ölçüldüğünde 105 dereceye ulaşıyor bu sırada üzerindeki sensörden aldığı veri 75 derece olarak gösteriyor olmasi lazım yine de herhangi bir hız düşüşü yaşamıyordu. Ben de 1TB M2 alacağım 2. slotum için fakat bu ürün rakiplerine kıyasla çok ısındığını araştırdığım için tercih etmiyorum. Benim kullanacağım slot ekran kartının altında kalıyor. Alacaklara araştırmalarını öneririm çünkü soğutucu blok en ucuz 150TL civarı bunu da hesap ettiğinizde WD SN570, Kingston Nv2 gibi alternatiflerle hemen hemen aynı fıyata geliyor tercih sizin görüşlerinizi bekliyorum kimseyi yanıltmak istemem iyi alışverişleriniz olur umarım.
Bahsettiğiniz modellerde DRAM bulunmuyor. Bu yüzden yine de bu ürünü almak mantıklı.

Paylaştığım inceleme ile başlıkta bulunan ürünün modellerinin farklı olduğunu fark ettim kusura kalmayın. Ben de şuan bu ürünü almayı düşünüyorum ısınma konusunda görüşlerinizi bekliyorum.

Tam detaylarını incelemedim ama sanırım aynı ürün dostlarım, dileyen buradan da alabilir.

Paylaştığım inceleme ile başlıkta bulunan ürünün modellerinin farklı olduğunu fark ettim kusura kalmayın. Ben de şuan bu ürünü almayı düşünüyorum ısınma konusunda görüşlerinizi bekliyorum.
Sizin de kullanacağınız gibi tam ekran kartının altında kullanıyorum. Isınma sorunuyla karşılaşmadım. Cuma Cumartesi günleri yaklaşık 40-60 gb veri aktarımı yapıyorum. Ne kadar sürede aktardığına hiç bakmadım ama okuma yazma hızları vaadedilenin altına düşmüyor. Benim için önemli kısmı da bu, hızın sabit olması.

Bahsi geçen testi de paylaşıyorum tam değerleri ve tüm incelemeyi okuyabilirsiniz.
SSD mesh kasada, GPU altındaki 2.yuvada takılı. Boşta 40-42 derece. Dosya aktarımı yaparken 60 gördü. SSD içinden oyun oynarken 50-52 falan görüyor. Disk Mark ile testte 68 gördü. Alacak olan varsa bu bilgileri baz alabilir.

Geri
Yukarı