Kioxia Exceria 480 GB görünmüyor

Onurutkan

Hectopat
Daha fazla  
20 Mayıs tarihinde Hepsiburada internet sitesi üzerinden eski bilgisayarımı biraz daha güçlendirmek için Kioxia Exceria 480 GB'lık bir SATA SSD aldım.

Bilgisayarıma takıp "Macrium Reflect" programı ile Technopat YouTube kanalında anlatılan gibi kopyaladım ve her şey mükemmel ilerledi.
Fakat 320 GB'lık bir WD Black 2.5" HDD'den 480GB'lık SSD'ye geçince 150 GB kadar kullanılmayan bir alan oluştu ve o alanı da "AOMEI Partition assistant" denilen bir program ile "C:" Disk'i ile birleştirdim.

Bilgisayarı son kez kapatıp açtığım zaman 0xc00000f hata kodu geldi ve eski HDD'yi takana kadar bilgisayarım açılmadı, BIOS'a bile giremiyordum. Bilgisayarım SSD'yı hiçbir şekilde görmüyor, ne CD-ROM ne de orijinal HDD bağlantısı üzerinden. CD-ROM için kullandığım "Caddy" ve CD-ROM SATA girişi sağlam.
Bunun çözümü var mıdır?

22 Mayıs tarihinde elime ulaştığı için yeni ürün talep ettim ama eğer ki çözülebilecek bir hata ise yeni ürüne ihtiyacım yok.

Bilgisayarım Windows 10 HP G62, i3 350M, 6 GB RAM.

HDD/SSD kutusu alıp Windows üzerinden biçimlendirirseniz düzelir gibi.

Açıkçası iade kabul etmeyecekler diye korkuyorum, yaptığım şeylerin SSD'yi bozmuş olma ihtimali var mı bilmiyorum ama internetten bulabildiğim çoğu şey denedim. Windows üzerinden biçimlendirme yapamıyorum maalesef bilgisayarım görmüyor

Bilmiyorum, eğer ki benim yaptığım bir şey arızaya sebep olduysa kabul etmezler diye tahmin etmekteyim
Arıza değil. Büyük ihtimal diskin dosya sistemi bozuldu ve disk yönetiminde gözüküyordur. Diskpart ile clean yapılıp yeniden bölüm oluşturulup harf atanırsa çalışacağı kanaatindeyim.

“Cayma hakkı, tüketicilere satın aldıkları üründen 14 gün içerisindeki hiçbir koşula bağlı kalmadan iade edebilme imkânı sunar. Tüketicinin cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren, satıcı 10 gün içerisinde aldığı toplam bedeli tüketiciye iade etmek durumundadır.”

Arıza değil. Büyük ihtimal diskin dosya sistemi bozuldu ve disk yönetiminde gözüküyordur. Diskpart ile clean yapılıp yeniden bölüm oluşturulup harf atanırsa çalışacağı kanaatindeyim.

“Cayma hakkı, tüketicilere satın aldıkları üründen 14 gün içerisindeki hiçbir koşula bağlı kalmadan iade edebilme imkânı sunar. Tüketicinin cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren, satıcı 10 gün içerisinde aldığı toplam bedeli tüketiciye iade etmek durumundadır.”

Diskpart'ı deneyeceğim. İade ile ilgilide çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı