Kioxia Exceria 480GB SATA SSD için sürücü kurmak gerekir mi?

Buradaki update firmware özelliği ne işe yarıyor? Boot edilebilir USB hazırlayıp SSD'nin firmwaresini mi güncelliyor. Bunu Windows üzerine kurarak mı yapıyor yoksa SSD'nin özel bir bölgesi varda oraya mı güncelleme yapıyor? Bir sıkıntı olmasından korkuyorum nasıl yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• firmware.png
    firmware.png
    366,5 KB · Görüntüleme: 15
Buradaki update firmware özelliği ne işe yarıyor? Boot edilebilir USB hazırlayıp SSD'nin firmwaresini mi güncelliyor. Bunu Windows üzerine kurarak mı yapıyor yoksa SSD'nin özel bir bölgesi varda oraya mı güncelleme yapıyor? Bir sıkıntı olmasından korkuyorum nasıl yapmam lazım?
Büyük ihtimalle SSD üzerine yazıyordur çünkü zaten SSD ile birlikte gelen bir firmware mevcut. USB'ye hazırlayıp yapılıyor diye biliyorum ama ben hiç denemedim 3 senedir aldığım gibi kullanıyorum. Ayrıca diskin içindeki verilerin silinme ihtimali çok az olsa da var deniyor, nedenini bilmiyorum.

İkisinin de kontrolcüsü aynı yanlış bilmiyorsam. S11T. Özelliklerinin de tamamı aynı muhtemelen. İkisinde de aynı sorunların yaşanması muhtemel değil mi hocam?
Çöp, patates. İade et. Zamanı gelince 100 lira daha koyarsın PNY CS900 alırsın taş gibi. Neyse ya boşver benim gibi çile çek ve kahrol.

Bir sıkıntı olmasından korkuyorum nasıl yapmam lazım?
Bir sıkıntı olmaz, SSD üzerine kuruyor. Eğer varsa yapın.
Çöp, patates. İade et. Zamanı gelince 100 lira daha koyarsın PNY CS900 alırsın taş gibi. Neyse ya boşver benim gibi çile çek ve kahrol.
Kioxia Exceria modeline çöp deyip yerine önerdiğin modelin de neredeyse aynı özelliklere sahip olması da güzel ironiymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı