Kioxia Exceria G2 BIOS'ta görünmüyor

Güçlü

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Birkaç gün önce burada bir arkadaşın tavsiyesiyle Kioxia Exceria G2 1TB SSD modelini aldım. Anakartım ASRock B450 Pro4. SSD'yi düzgün bir şekilde takıp vidaladım(direk anakartın üzerine vidalamadım, paralel olacak şekilde olması gerektiği gibi vidaladım). Ancak ne BIOS'ta ne de Windows'ta SSD görünmüyor. BIOS'u güncelledim, diğer M.2 slotuna takıp denedim, bilgisayarda Windows'un kurulu olduğu SATA SSD'yi söküp denedim ama ne yaptıysam SSD görünmüyor. Ne yapabilirim?

Disk yönetiminde ayrılmamış alan olarak görünüyor olabilir mi? Orayı kontrol edebilir misiniz?

Tam olarak nasıl taktın? Resmini çekip atar mısın?
Bu açıdan anlaşılabilir mi bilmiyorum ama yönlendirirseniz ona göre tekrar çekebilirim.

Eki Görüntüle 1646662
İleride bu sorunu yaşayan insanlar adına ASrock bu M.2 ile uyumlu olmadığını açıklamış ve çözüm olarak "PCIE riser card (PCI Express 4.0 x4,32gb S,for NVME)" önerilmiş. Konu kapatılabilir.
Bu konudaki arkadaş benimle aynı şeyi yaşamış ve Asrock tarafından bu anakart modelinin M.2 ile uyumlu olmadığı söylenmiş. Arkadaş PCIE riser card alarak sorunu çözmüş. Sanırım benim de aynı şeyi yapmam gerekecek. Bu PCIE riser card'ı alırken neye dikkat etmeliyim? Model önerebilecek biri var mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG_20231202_183638.jpg
    IMG_20231202_183638.jpg
    331,1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Bu açıdan anlaşılabilir mi bilmiyorum ama yönlendirirseniz ona göre tekrar çekebilirim.

Bu konudaki arkadaş benimle aynı şeyi yaşamış ve Asrock tarafından bu anakart modelinin M.2 ile uyumlu olmadığı söylenmiş. Arkadaş PCIE riser card alarak sorunu çözmüş. Sanırım benim de aynı şeyi yapmam gerekecek. Bu PCIE riser card'ı alırken neye dikkat etmeliyim? Model önerebilecek biri var mıdır?
Doğru takılmış gözüküyor. Anakartınız M.2 ile uyumlu ancak sanırım bu model M.2 SSD ile uyumlu değil. Çok saçma bir problem. İade etme şansınız var mı acaba? Paket açıldığı için iade almazlar sanırım.

Son düzenleme:
Bilemiyorum sıkıntı çıkarabilirler satıcıyla iletişime geçmem gerekiyor ama sizce iade mi etmeliyim? Riser card ile kullanmak verimsiz mi olur?
Ben kullanıyorum hız kaybı vs. yok. Eve gidince kullandığım riser'ın linkini atabilirim. İki dezavantajı var: birisi verdiğiniz ekstra para ikincisi ise x16 slotunuzu kullanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı