Kioxia Exceria G2 M.2 SSD için soğutma bloğu önerisi

Hygon

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte B450M S2H V2
Merhaba, Kioxia Exceria G2 1 TB M2 SSD şu anda Hepsiburada'da 1089 TL. Satın alacağım fakat birçok konuda fazla ısındığından bahsedilmiş ben de bu yüzden yanında bir de soğutma bloğu almak istiyorum. Hangi ürünü önerirsiniz?

DRAM'i sorum etmezseniz bunu alabilirsiniz. Okuma ve yazma hızı daha yüksek.

DRAM önemli hocam. Ana diskim olarak kullanacağım, içine Windows kuracağım.
Once al bir sisteme tak, sıcaklık testi yap. Sonra karar veririz gerek olup olmadigina.
Direkt almaya gerek yok, alın kullanın sorun okursa alırsınız.
M2 yuvası direkt ekran kartının altında ve diski ana diskim olarak kullanacağım için beraber almak istedim.
Hocam bu soğutucu ile ilgili iyi soğutmadığına dair birkaç yorum gördüm o yüzden biraz tereddüt ettim açıkçası.

Merhaba, Kioxia Exceria G2 1 TB M2 SSD şu anda Hepsiburada'da 1089 TL. Satın alacağım fakat birçok konuda fazla ısındığından bahsedilmiş ben de bu yüzden yanında bir de soğutma bloğu almak istiyorum. Hangi ürünü önerirsiniz?
Hocam aldınız mı soğutucu, ısı değerleriniz soğutuculu ve soğutucusuz nelerdi?

Hayır, soğutucu almadım. Isı değerlerinde bir sorun yok gibi duruyor. Boşta 40-45 yükte maksimum 60-65 gördüm.

Benim anakartım B550 SD3h hocam ve üstteki slotta 4.0 girişi olarak KC3000 takılı, bu SSD'yi ekran kartının altındaki 3.0 için sipariş ettim ama çok sıcak çalışıyor ısınıyor deniliyor, ekran kartımda buna destek olacak sanıyorum, iade mi etsem yoksa soğutucu mu alsam kararsız kaldım, sadece oyunlar için kullanacağım.

Benim anakartım B550 SD3h hocam ve üstteki slotta 4.0 girişi olarak KC3000 takılı, bu SSD'yi ekran kartının altındaki 3.0 için sipariş ettim ama çok sıcak çalışıyor ısınıyor deniliyor, ekran kartımda buna destek olacak sanıyorum, iade mi etsem yoksa soğutucu mu alsam kararsız kaldım, sadece oyunlar için kullanacağım.
Soğutucusuz şekilde bir deneyin bence. Daha sonra duruma göre soğutucu alırsınız.

Geri
Yukarı