Kioxia Exceria G2 vs Exceria Plus vs Crucial P3 vs Adata XPG SX8100

modjo_mad

Femtopat
Daha fazla  
Adata XPG SX8100 ASX8100NP-2TT-C 2 TB 3500/3000 MB/S M.2 SSD.

Crucial P3 CT2000P3SSD8 2 TB 3500/3000 MB/S PCI-e M.2 NVMe SSD.

Kioxia Exceria Plus G3 lSD10Z002tg8 2 TB gen4 NVMe SSD.

Kioxia Exceria G2 lRC20Z002tg8 2 TB 2100/1700 MB/S M.2 NVMe SSD.

ASUS TUF A15 için boşta olan yere SSD taktırmak istiyorum. Sizce hangisi ya da başka bir tavsiyeniz var mı?

Crucial P3 iyi falan değil. Hatta konuda yazılan SSD'ler arasında en kötüsü o. QLC NAND yongalar var, DRAM yok, TBW değerleri düşük. Depolama amaçlı iş görse de parasını hak eden bir SSD değil.

@modjo_mad Bütçeni belirtir misin lütfen? Eğer ''depolama'' amaçlı alacaksan G3 alınabilir. Ana disk yapacaksan farklı modeller önereceğim.

Crucial P3 iyi falan değil. Hatta konuda yazılan SSD'ler arasında en kötüsü o. QLC NAND yongalar var, DRAM yok, TBW değerleri düşük. Depolama amaçlı iş görse de parasını hak eden bir SSD değil.

@modjo_mad bütçeni belirtir misin lütfen? Eğer "depolama" amaçlı alacaksan G3 alınabilir. Ana disk yapacaksan farklı modeller önereceğim.

QLC'yi batırma. O kadar da kötü değil.

Normal kullanıcı SSD için vadedilen ömrü dolduramaz zaten. Dolsa bile SSD çalışabilir. QLC alınmaz diye bir şey yok.
QLC alınmaz diye bir şey demedim zaten. Aynı paraya daha iyileri varken neden mantıksız olanı seçsin? Mesajımı okudunuz mu? Depolama amaçlı iş görse de parasını hak etmiyor yazdım.

P3 depolama için iş görür ama o kadar para verdikten sonra daha uzun ömürlü SSD'ler alınabilir. Üstelik daha performanslı olur. Mantığı yok yani, anlatabildim mi? Çok çok uygun fiyatlı olsa neden olmasın? Bir ara P3 Plus fiyatı çok uygundu ve tavsiye ettiğim olmuştu.

@modjo_mad Bütçeni belirtir misin lütfen? Eğer ''depolama'' amaçlı alacaksan G3 alınabilir. Ana disk yapacaksan farklı modeller önereceğim.
Depolama amaçlı alıcam

Depolama amaçlı alıcam
Asus tuf a15 serisi için uygun değil mi attıklarım sonradan uyum sıkıntısı olmasın bi de bi yerde asuslarla kingston uyumsuzluğu varmış diye okudum doğru mudur

Geri
Yukarı