Kioxia Exceria G2 vs Samsung 970 EVO Plus

Blacanka

Decipat
Merhaba. Bu konu çok açılmış fakat güncel olmadığı için bende açmak istedim bu fiyata G2'nin 1 TB versiyonu 970'in 500 GB versiyonu var bu iki SSD arasında çok fark var mıdır? Kioxia alınır mı?

870 Evo Plus üst segment bir SSD'dir NAND yonyasıyla, kontrolcüsüyle vs. Ancak Kioxia orta segmenttir. 500 gb yetersiz ise Kioxia bakabilirsiniz.

Merhaba. Bu konu çok açılmış fakat güncel olmadığı için bende açmak istedim bu fiyata G2'nin 1 TB versiyonu 970'in 500 GB versiyonu var bu iki SSD arasında çok fark var mıdır? Kioxia alınır mı?
Samsung Evo Plus'ı tercih ederdim ki 1 TB G2 en ucuz şu an 1200 TL diye biliyorum. Amazon da şu an 1 TB Evo Plus 1410 TL. Bir bakın derim. Evo Plus'ı tercih etmemin sebebi hem MLC yonga kullanması, okuma/yazma hızının daha yüksek olması ve 5 yıl garantili olması gibi güzel seçenekleri var Samsung'un.

Samsung EVO Plus'ı tercih ederdim ki 1 TB G2 en ucuz şu an 1200 TL diye biliyorum. Amazon da şu an 1 TB EVO Plus 1410 TL. Bir bakın derim. EVO Plus'ı tercih etmemin sebebi hem mlc yonga kullanması, okuma/yazma hızının daha yüksek olması ve 5 yıl garantili olması gibi güzel seçenekleri var Samsung'un.

Hocam aralarında neredeyse 400 TL fark oluyor yine de değer mi?

Öyle aman aman uçurum bir fark yok. 1TB depolama önemli ise G2 çok daha mantıklı.

İleride 980 Pro da almayı düşünüyorum galiba Kioxia daha mantıklı.

Son düzenleme:
Hocam aralarında neredeyse 400 TL fark oluyor yine de değer mi?

İleride 980 Pro da almayı düşünüyorum galiba Kioxia daha mantıklı.
Eğer ileride değişecekseniz G2 kötü bir seçenek değil. F/P bir ürün, Samsung daha kaliteli ve daha ömürlü olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı