Kioxia Exceria M.2 SSD iyi mi?

Muammer kaplan

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kioxia exceria
Anakart
H410m-a prime
Arkadaşlar selam, lanet olası Crucial BX500 adlı SSD'den kurtulmak için yeni SSD almaya karar verdim. İtopya'ya girdim, super mart indirimi varmış oradan Kioxia Exceria M.2 SSD sipariş ettim 549TL'ye. Malum, şu şartlarda 500 GB M.2 SSD'yi 549 TL'ye bulmak zor. Normal SSD'ler bile 600 700TL. Sizce iyi mi yapmışım yoksa hata mi yapmışım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Kioxia markasıyla ilgili pek iyi şeyler duymadım isterseniz Kingston marka alın. Ama tabii gene de siz bilirsiniz. Sorun yaşarsanız sanırım iade edebilirsiniz.

O markanın SATA SSD modelini aldım hiç kullanmadım desem yeridir ömrü %70 kalmıştı.
Evet, bende sata olanı hakkında pek iyi şeyler duymadım. Ama şunu söyleyeyim ki hiç bir sata SSD crucial bx500 kadar kötü olamaz.
Hocam Kioxia markasıyla ilgili pek iyi şeyler duymadım isterseniz Kingston marka alın. Ama tabii gene de siz bilirsiniz. Sorun yaşarsanız sanırım iade edebilirsiniz.
But e buna yetiyor hocam ne yazık ki. Elimde olsa tabiki Kingston Samsung WD gibi markalara bakacağım ama işte imkanlar el vermiyor.
Bu paraya alınır ancak ileride hız düşüşleri yaşama ihtimali var ama bu hissedilir düzeyde olmaz.
Teşekkür ederim. Profesyonel bir kullanıcı değilim, hissedilmeyecek düşüşler veyahut ufak düşüşler beni rahatsız etmez diye düşünüyorum.

Evet, bende SATA olanı hakkında pek iyi şeyler duymadım. Ama şunu söyleyeyim ki hiçbir SATA SSD Crucial BX500 kadar kötü olamaz.

But e buna yetiyor hocam ne yazık ki. Elimde olsa tabii ki Kingston Samsung WD gibi markalara bakacağım ama işte imkanlar el vermiyor.

Teşekkür ederim. Profesyonel bir kullanıcı değilim, hissedilmeyecek düşüşler veyahut ufak düşüşler beni rahatsız etmez diye düşünüyorum.

Bir şey diyemem hocam sizde haklısınız çok ağır şeyler yapmadığınız sürece sanırım sıkıntı çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı