KIOXIA Exceria Plus G2 M.2 SSD B450 Gaming Plus anakartta çalışır mı?

CrossPage

Decapat
Herkese merhaba, arkadaşlar,
Dün KIOXIA Exceria Plus G2 Pcie M2 1TB 3D 3400/3200 MB alınır mı? Diyerek konu açmıştım bugün aklıma takıldı.
Anakart uyumluluğunu araştırayım dedim, M.2 SSD modelini anakartımın sayfasına yazdığımda aldığım SSD'nin bir alt modeli ve 500 GB olanı görünüyor.
Teknik servisine sormaya çalıştım onlar da tam bir bilgi vermediler.
Bu konuda bilgisi olan var ise yardımcı olursa sevinirim.
Bu M.2 SSD anakartımda çalışmamazlık sorunu yaşatır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    271 KB · Görüntüleme: 17
Direkt modeline kadar bakmaya gerek yok, Exceria Plus G2 PCI Express 3.0 NVMe M.2 bir SSD, anakartınız da bu tipteki SSD'leri destekliyor. Yani çalışır, bir problem olmaz.

Yalnız, M.2 SSD'yi taktığınızda anakartın SATA 5 ve SATA 6 portları devre dışı oluyormuş, buna da dikkat edin.

Direkt modeline kadar bakmaya gerek yok, Exceria Plus G2 PCI Express 3.0 NVMe M.2 bir SSD, anakartınız da bu tipteki SSD'leri destekliyor. Yani çalışır, bir problem olmaz.

Yalnız, M.2 SSD'yi taktığınızda anakartın SATA 5 ve SATA 6 portları devre dışı oluyormuş, buna da dikkat edin.

Vallahi hocam sistemimde şu an 2 tane M.2 SSD takılı birisi sistemi kurduğum diğeri ise M.2 SSD adaptörü ile oyunları yüklediğim M.2 SSD, bunun harici 2.5 inc SATA SSD de kullanıyorum herhangi bir port devre dışı kalmadı.

Link paylaşabilir misin rica etsem.
1669655011548.png

Yalan söyleyecek halim yok dostum.

Eki Görüntüle 1587435
Yalan söyleyecek halim yok dostum.

Sana yalan söyledin diyen yok dostum paylaşabilir misin diye rica ettim.

Geri
Yukarı