Kioxia Exceria Pro - Sıcaklık değerleri nasıl?

tarikilhan

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria PRO
Anakart
ASUS TUF Gaming B550M-E
Merhaba,

Kioxia Exceria Pro LSE10Z001TG8 1 TB 7300/6400 SSD'yi sonradan sipariş ettiğim basit bir heatsink ile kullanıyorum.
Hız testi esnasında izlence yansıyan aşağıdaki değerler normal midir?
İyi Sosyaller, vereceğiniz görüş ve bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2024-04-28 161829.png

(Boştayken 36 dereceye kadar düşüyor. Görseldeki minimum değerde programı sonradan açmamdan kaynaklı bir sapma mevcut)

Ekran görüntüsü 2024-04-28 161813.png

Ekran görüntüsü 2024-04-28 163132.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanıtınız için teşekkür ederim hocam. Normal kullanımda 40-55 derece arası değerler görüyorum ben de.

Öncelikle rica ederim. 40-55 ise normaldir işletim sistemi ona yüklü bende Samsung olanda işletim sistemi var 50 derece diğeri sadece oyun 30 derece. SSD'yi sürekli maksimum hızda kullanılmadığı için 75 dereceye bakmak doğru olmaz. Muhtemelen işletim sistemi de Kioxia olana kurulu sizde.

Yok hocam, işletim sistemi diğer SSD'de kurulu 😊

Yükleme esnasında 60 dereceye kadar çıktığı oluyor. Kurulu bir programı veya oyunu çalıştırdığımda daha düşük değerlerde geziniyor.

Yok hocam, işletim sistemi diğer SSD'de kurulu 😊

Yükleme esnasında 60 dereceye kadar çıktığı oluyor. Kurulu bir programı veya oyunu çalıştırdığımda daha düşük değerlerde geziniyor.

O zaman dert etmenize gerek yok her model serin çalışmıyor internette bende bakmıştım. Aynı modelin başka seri numaralı ürünlerinde bile sıcaklık değişiyor. Keyfinize bakın 😀 iyi forumlar.

Geri
Yukarı