Kioxia Exceria SSD Firmware güncellemesi nasıl yapılır?

Zahmet olmazsa yardımcı olursan sevinirim.

Tabii, en az 8 GB bir USB kullanman gerekiyor uygulamadan USB'yi seçiyorsun program USB'ye yükleniyor. Windows yükler gibi aynı şekilde BIOS'tan başlatma seçeneklerinden USB'yi seç ve başlat bilgisayarı. Ekranda yazılar çıkacak talimat verirse yap yoksa elleme kendisi güncelleyecektir. Güncelleme bitince BIOS'a gir ve SSD'den başlat, güncelleme tamamdır.
USB'deki veriler silinecektir.

Tabii, en az 8 GB bir USB kullanman gerekiyor uygulamadan USB'yi seçiyorsun program USB'ye yükleniyor. Windows yükler gibi aynı şekilde BIOS'tan başlatma seçeneklerinden USB'yi seç ve başlat bilgisayarı. Ekranda yazılar çıkacak talimat verirse yap yoksa elleme kendisi güncelleyecektir. Güncelleme bitince BIOS'a gir ve SSD'den başlat, güncelleme tamamdır.

Çok teşekkür ederim.

Yapabildiniz mi?

Ben de şu anda bir Kioxia NVMe SSD kullanmaktayım. Güncelleme uyarısından sonra bir USB belleğe yükleme yaptım. PC'yi yeniden başlatıp bu bellekten Boot etmeye çalışınca, "yazılım güncellemesi sürücüdeki her şeyin silinmesine neden olabilir? Devam etmek istiyor musunuz? Y/N" gibi bir uyarı verince "N"ye basıp çıktım. 🙂
Sizde durum nedir? Sürücüdeki veriler silindi mi?

@hsnglc siz de bilgi verirseniz memnun olurum.

Ben de şu anda bir Kioxia NVMe SSD kullanmaktayım. Güncelleme uyarısından sonra bir USB belleğe yükleme yaptım. PC'yi yeniden başlatıp bu bellekten Boot etmeye çalışınca, "yazılım güncellemesi sürücüdeki her şeyin silinmesine neden olabilir? Devam etmek istiyor musunuz? Y/n" gibi bir uyarı verince "n"ye basıp çıktım. 🙂
Sizde durum nedir? Sürücüdeki veriler silindi mi?

@hsnglc siz de bilgi verirseniz memnun olurum.

Yes demen gerekliydi o durumda güncelleme yapmak için sonrasında zaten başka bir şey kalmıyor.
Herhangi bir dosyam falan silinmedi.
Yapabildiniz mi?

Dediğiniz gibi yaptım ve oldu tekrar teşekkür ederim :)

Evet hocam yardım gerekiyorsa ederim.
Bios dan mı yaptinız
Beyler bana bi yardım cı olurmusunuz usb boot ladım ama biosdan nasi acam bilmiyom

Dosya Ekleri

• 20210927_174103.jpg
    20210927_174103.jpg
    260,4 KB · Görüntüleme: 137
  • 20210927_174045.jpg
    20210927_174045.jpg
    220,7 KB · Görüntüleme: 139
Son düzenleme:
2. resimde boot menu(F8) diyor ona basıp USB'yi seç sonra senin karşına yazılar gelecek y yazıcaksın sonrası yok kendisini güncelliyor.
Boot a girdim sonra y yada n ye bas diyodu y ye basdim %100 doldu sonra gogle ceviriden orda yazilanları ceviridim flashi kaldır yaziyo flashi cikartım sonra bitane tusa bastım pc kapadın actım suan bios guncel gözuküyo sıkıntı yok galiba 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı