Kioxia Exceria SSD nasıldır?

X4 Dönüştürücü:

NVMe M.2 SSD(sepette 1.611 TL):

Aynısının G2 olanı(sepette 1.725 TL):

TUF B450 PLUS.png

X4 M.2 dönüştürücüsünü yukarıdaki görselde bulunan, kırmızı alandaki yuvaya takıp kullanabilirsiniz. Anakartınızın X16_2 yuvası X4 modunu destekliyor.
Dönüştürücü ile takacağınız NVMe M.2 SSD'den en fazla 2.0 Gb/s hız alabilirsiniz.

Son düzenleme:
X4 dönüştürücü:

NVMe M.2 SSD(sepette 1.611 TL):

Aynısının G2 olanı(sepette 1.725 TL):

Eki Görüntüle 2055320

X4 M.2 dönüştürücüsünü yukarıdaki görselde bulunan, kırmızı alandaki yuvaya takıp kullanabilirsiniz. Anakartınızın X16_2 yuvası X4 modunu destekliyor.
Dönüştürücü ile takacağınız NVMe M.2 SSD'den en fazla 2.0 Gb/s hız alabilirsiniz.

Tercih edilebilir ama 2gbs için bir orada bir görsel istemem sanırım. SATA bana hala daha makul gibi gözüküyor. Zaten Forza 5 gibi bir oyunu HDD 5dk gibi bir sürede açarken SATA 30-40sn de açıyor. Ayrıca gizli duruyor.

Birden fazla M.2 yuvası olan PCI varsa ama düşünebilirim.

Bir de şöyle bir SSD buldum. Seagate'in güzel duruyor.

Tercih edilebilir ama 2gbs için bir orada bir görsel istemem sanırım. SATA bana hala daha makul gibi gözüküyor. Zaten Forza 5 gibi bir oyunu HDD 5dk gibi bir sürede açarken SATA 30-40sn de açıyor. Ayrıca gizli duruyor.

Birden fazla M.2 yuvası olan PCI varsa ama düşünebilirim.

Bir de şöyle bir SSD buldum. Seagate'in güzel duruyor.
Çift slot dönüştürücüler de var, tercih sizin bir şey diyemem.

Exceria alınır. O dönüştürücü muhabbeti her zaman çalışmıyor bu arada.
Çalışmama nedenlerinden bazıları; ya anakart UEFİ desteklemiyor ve SSD boot edilemiyordur(ki bu durumda depolama amaçlı yine kullanılabilir) Ya da anakartın x4, x8 ve x16 yuvaları bazı diğer yuvalar ile aynı hattı kullandığından dönüştürücünün kullanıldığı yuva devre dışı kalıyordur. Satın almadan önce anakart üreticisinin notlarına bakılarak hareket edilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı