Kioxia Exceria SSD sağlık durumu normal mi?

hEgemen

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
KİOXİA-EXCERİA
Anakart
Asus Prime B450M-K II
Bu değerler normal midir? Çok hızlı azalmış gibi geldi bana.

Dosya Ekleri

• 1706384805928.png
    1706384805928.png
    73 KB · Görüntüleme: 43

Şu ayarı yapıp tekrar ekran görüntüsü at.

1706385741830.png

Şu ayarı yapıp tekrar ekran görüntüsü at.

@hEgemen bu diskte ciddi bir sorun yok gibi ama üstteki dikkat denilen diski de atsan iyi olur.

Onuda sonradan fark ettim hocam taşınabilir hard diskim çok uzun süredir kullanmadım içinde sadece resimler vardı neden böyle olmuş anlamadım. Depremde üstüne tuğla düşmüştü sonrasında başka bir ile taşıdım o süreçte galiba hasar gördü düzeltmemin bir yolu var mıdır?

Dosya Ekleri

• 1706386368566.png
    1706386368566.png
    81,5 KB · Görüntüleme: 16
Onuda sonradan fark ettim hocam taşınabilir hard diskim çok uzun süredir kullanmadım içinde sadece resimler vardı neden böyle olmuş anlamadım. Depremde üstüne tuğla düşmüştü sonrasında başka bir ile taşıdım o süreçte galiba hasar gördü düzeltmemin bir yolu var mıdır?

Bunun değerlerini HD Tune üzerinden gönder.

Bunun değerlerini HD Tune üzerinden gönder.

Şimdide error scan yapıyorum bitince onu da göndereceğim.

Sağlık durumu normal, diskinfo programında yukarıdan yazan değer bir garip sadece. Sağlıklı diske %0 yazdığı da oluyor.

Cevap için teşekkür ederim içimi rahatlattı şimdi de diğer disk başladı işte.

Dosya Ekleri

• 1706387498613.png
    1706387498613.png
    54,8 KB · Görüntüleme: 18
@hEgemen bozulan kesimdeki veriler yedek kesimlere aktarılmış ama uyarı da vermiş. Bu değerler başarılı veya başarısız değerleri de içine alabilir. Uyarı vermesinin sebebi veri kaybı uyarısı da olabilir. Ama aksine hiç Seek Error Rate, diskte sorun sayısını gösteren değer, orada sorun yok.

@hEgemen bozulan kesimdeki veriler yedek kesimlere aktarılmış ama uyarı da vermiş. Bu değerler başarılı veya başarısız değerleri de içine alabilir. Uyarı vermesinin sebebi veri kaybı uyarısı olabilir. Ama aksine hiç seek error rate, diskte sorun sayısını gösteren değer, orada sorun yok.

Yani sizce ne yapmam gerek bu diskte oyun dosyaları saklamayı düşünüyordum ama galiba yapmayacağım içindeki önemli resimlerin gitmesini istemiyorum. Sizce bir risk var mı?

Geri
Yukarı