Kioxia Exeria NVMe M.2 SSD alınır mı?

Açıkçası fazla oyun oynayan birisiyim ve yükleme ekranlarının olabildiğince kısa olmasını istiyorum, bu yüzden M.2 SSD almak istiyorum. En kötü biraz daha bekleyip XPG 512GB SX6000 PRO NVMe M.2 SSD (2100MB Okuma / 1400MB Yazma) | ITOPYA alacağım gibi duruyor.

Oyun yükleme süreleri için 4K okuma yazma hızları önemlidir. NVMe M2 SSD ile SATA SSD 4K hızları hemen hemen aynı olduğu için bilgisayar başlatma ve oyun yükleme hızları hemen hemen aynıdır. 1-2 saniye fark eder ancak. NVMe M2 SSD'ler render için ve sürekli dosya aktarımı yapacak kullanıcılar için idealdir ki bu işler için zaten yüksek kapasiteli M2 SSD gerekir. Tavsiyem 600-650 TL'ye Samsung 860 Evo 500 GB SATA SSD almanızdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video da Samsung 860 Evo ile Samsung 970 Evo M2 SSD değerlerini görebilirsiniz. Hemen hemen aynı.

Oyun yükleme süreleri için 4K okuma yazma hızları önemlidir. NVMe M.2 SSD ile SATA SSD 4K hızları hemen hemen aynı olduğu için bilgisayar başlatma ve oyun yükleme hızları hemen hemen aynıdır. 1-2 saniye fark eder ancak. NVMe M.2 SSD'ler render için ve sürekli dosya aktarımı yapacak kullanıcılar için idealdir ki bu işler için zaten yüksek kapasiteli M.2 SSD gerekir. Tavsiyem 600-650 TL'ye Samsung 860 Evo 500 GB SATA SSD almanızdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video da Samsung 860 Evo ile Samsung 970 Evo M.2 SSD değerlerini görebilirsiniz. Hemen hemen aynı.

Sistem hazır sistem olduğu için pek bir değişim yapamıyorum maalesef. SATA SSD olarak ADATA 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma) | ITOPYA ve MAXTOR 480GB Z1 SATA 3.0 2.5" SSD (540MB Okuma / 465MB Yazma) | ITOPYA var. Hangisini almalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı