Kioxia SSD sağlık durumu nasıl?

Anna Karenina

Hectopat
Yer
Kırşehir Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
🖥️ PC: İntel Core İ7 3770 | GT 415 | HD 4000 | 16 GB RAM DDR3 1333Mhz | Quadro H61 Anakart | 300W PSU ATX | Samsung 870 EVO 250 GB SSD | Kioxia Exceria Sata SSD 480GB | Fury 128GB SSD | Toshiba MQ0ABD038 320GB HDD | Windows 10 Pro AtlasOS

Keyboard: Piranha 2345 | Mouse: Corsair Katar PRO | Headset: P47 Wireless | Monitor: Samsung SyncMaster 940BW 75 Hz | | Phone: Sony Experia M5 | Huawei P7 Lite 2017 | Laptop Asus VivoBook S14 | HP G255 i3 5005
Meslek
Oto yedek parça sanayi
SSD'im Kioxia Exceria SATA SSD. Bu SSD hakkında çokca kronik sorun olduğunu duydum ve gerçekten kronik sorunları olan var fakat sanırım bana kronik sorunu olmayanı gelmiş. Gerçi bunun neden firmanın ürettiği SSD'lerin hepsinin kronik sorunu olmamasından kaynaklı. CrystalDiskInfo ve AS Disk benchmark testleri koydum SSD durumu nasıl söyleyebilir misiniz? Başka testler koymamı isterseniz açığım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    109,7 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    118,7 KB · Görüntüleme: 49
Şöyle ne kadar sürede 95 oldu? Bende vardı Allah'ın cezası gün gün düşüyordu zor bela iade ettim.

Hocam tam 1 yıl oldu. 29 Mart'ta almışım.

Şöyle ne kadar sürede 95 oldu? Bende vardı Allah'ın cezası gün gün düşüyordu zor bela iade ettim.

Hocam bir de ben vatandan aldım acaba ondan mı ki?

SSD'im Kioxia Exceria SATA SSD. Bu SSD hakkında çokca kronik sorun olduğunu duydum ve gerçekten kronik sorunları olan var fakat sanırım bana kronik sorunu olmayanı gelmiş. Gerçi bunun neden firmanın ürettiği SSD'lerin hepsinin kronik sorunu olmamasından kaynaklı. CrystalDiskInfo ve AS Disk benchmark testleri koydum SSD durumu nasıl söyleyebilir misiniz? Başka testler koymamı isterseniz açığım.

Bende de 12.721TB okuma 9901 yazma var sağlık 99 çalıştırma sayısı2309 çalışma 1600 saat sanki sizinki birazcık daha çok inmiş ama sizinki kronik sorun gibi gözükmüyor

Bende de 12.721TB okuma 9901 yazma var sağlık 99 çalıştırma sayısı2309 çalışma 1600 saat sanki sizinki birazcık daha çok inmiş.

Hocam çok formatladım zamanında şu an en az 100 kez formatlamaşımdır. SSD alındıktan bir 8-9 ay sonra farkına vardım o zaman o kadar cahildimki SSD'ye kötü davrandığım için üzülüyor gibiyim. Yani şu an benim maksimum 5 TB veri falan hatta daha az veri yazılmış olması lazımdı. Yani daha iyi davarnıp en azından haftada bir günde bir formatlamasaydım daha iyi olacaktı gerçekten şu an üzülüyorum.

Hocam çok formatladım zamanında şu an en az 100 kez formatlamaşımdır. SSD alındıktan bir 8-9 ay sonra farkına vardım o zaman o kadar cahildimki SSD'ye kötü davrandığım için üzülüyor gibiyim. Yani şu an benim maksimum 5 TB veri falan hatta daha az veri yazılmış olması lazımdı. Yani daha iyi davarnıp en azından haftada bir günde bir formatlamasaydım daha iyi olacaktı gerçekten şu an üzülüyorum.

Fazla değer kaybetmemiş üzülmeyin bence :D giden gitti daha dikkatli olun

Yeni konular

Geri
Yukarı