Kira sözleşmesi feshedilebilir mi?

Hüseyin.k

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Erzurum'da üniversite öğrencisiyim. Tek başıma stüdyo dairede kalıyorum. 3 ay önce 1 yıllık kira sözleşmesi imzaladım. Ev merkezi sistem, şu an merkezi doğalgazı kimsenin adına kayıtlı değil ve doğalgazı açamıyoruz. Ev sahipleri ve kiracılar üstüne almak istemiyor, sözleşmeyi feshedebilir miyim? Eğer feshedersem ev sahibine herhangi bir tazminat ödemek zorunda kalır mıyım? Aranızda bana tavsiye verebilecek bilirkişi var mı?

Kira sözleşmesi genelde kiracıyı korumak adına yapılır hocam. 1 yıllık sözleşme sizin orada 1 yıl kimsenin size çık vs. demeden kalmanız ve fiyat değişikliğine uğramamanız için.

Kira sözleşmesi genelde kiracıyı korumak adına yapılır hocam. 1 yıllık sözleşme sizin orada 1 yıl kimsenin size çık vs. demeden kalmanız ve fiyat değişikliğine uğramamanız için.
İnternetten araştırdığım kadarıyla sözleşme bitmeden evden çıkarsam eve yeni kiracı bulana kadar kirayı ve aidatı ödemek zorunluymuş, Mahkeme ortalama 3 ay süre veriyormuş, Ama benim özel durumum var, evin doğalgazı kesildi soğuktan evde duramıyorum. Bu durum anlaşmayı yasal olarak feshetmek için yeterli midir onu merak ediyorum.

Bu durumu ev sahibi ile konuşup çıkabilirsin. Hiçbir ev sahibi bunun için dava vs. ile uğraşmaz. Kiracı-ev sahibi dava dosyaları adliyelerden taşıyor. Bir sene sonrasına gün veriliyor. Arayıp çıkacağını söylersen sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı