Kiracımızı çıkartamıyoruz ne yapmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar konuyu hallettik. 2 Dayım gitti kadınla konuşmuşlar para verelim demişler kadın da kabul etmiş 500 lira karşılığında 1 hafta sonra çıkacak. Anne annemden de özür diledi bu şekilde halletmiş olduk

Polis işini yapmış diyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum. Biri beni tehdit ediyorsa ve ben gece kafamı yastığa koyduğumda kendimi güvende hissetmiyorsam ve devletim bunu umursamıyorsa kusura bakmayın ama devlet işini yapmıyor demektir. Neyse uzatmak istemiyorum konu halloldu buna sevinmek lazım fikir belirten herkese teşekkürler :)

Arkadaşlar ve konu sahibi boşuna bilgi kirliliği çıkartmayın. Polisler verilen emirleri yerine getirir ve güvenliğinizi sağlamakla yükümlüdür tabi şikayet varsa.
Gelelim çözüme bina sahibi iseniz yapacağınız şey ilk olarak mahkemedir. Mahkemeye durumu dilekçe ile bildirip gereğinin yapılmasını isteyeceksiniz. Mahkeme kararı lehinize kullanırsa kiracıya bir süre tanır eğer o gün içinde çıkmaz ise kararnamede yazılı olan bildiriyi kontrol eder polis eğer çıkmamış ise savcı emir verir polis'e, sonra polis gelir ve kiracıyı mahkeme emrine karşı gelmek ile polisler zorla dışarı atar ve eşyalar onlarınsa onları da zabıta yardımı ile toplayıp gideceği yere gideceği yer yoksa çöpe veya açık arttırmaya çıkarırlar.
Kanunları takip etmezseniz devamlı mağdur olursunuz.
Tabi 73 yaşında ayakta güçlükle durabilen bir kadın elbette kanunları takip edip hemen bir mahkemeye başvurması sonra da 2-3 ay o şekilde yaşamalı sonra poliste işini yapar öyle mi ? "Bilgi kirliliği" dediğiniz şey bir insanın hayatıyla, devletinin umursamazlığıyla ilgili efendim. Benim devletim kırklı yaşlarda bir çingene ile baş edemiyorsa vergilerimin çöpe gittiğini söylemek çok doğrudur bana kalırsa.

Acıkcası polis bey eski kafalı, olaylara hehe diyip gecen birisiymiş gibi geldi bana.
Bide kanunları es gecen elbette... :)

Tehdit etmesi için tahrik edip o sırada video kameraya alırsanız elinizde somut kanıt olur daha rahat edersiniz zaten fazla kalamazlar bu durumda.

Şimdi tuhaf birkaç durum mevcut. Anneanneniz şikayetçi olduğu halde tehdit ve can güvenliğini sorun ettiği halde polisin bişey olmaz deyip görevini yapmama gibi bir lüksü yok. Bunu ilgili makamlara şu durumda belirtmemişseniz sizdede hata var. O polisler hakkında soruşturma açılır ve savcılık haklarında mahkemeye dava açar.

Benim anlamadığım kirasını vermeyen kiracıya üstüne para vermek niye? Ne ali kıran baş kesenmiş bu müptezel. Belki siz eksik anlattınız belki ben yanlış anladım. Kusuruma bakmayın. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. Yukarıda da 2 kez belirttim ancak tekrarlayayım anne annem 73 yaşında ve dayılarım, biz, teyzelerim... Neredeyse hepimiz başka şehirlerde kalıyoruz. Orada mahkeme ile ile bir süre ilgilenecek herhangi biri yok. Para verme sebebi ise işi büyütmemek. 40 yaşında dul bir kadın ve bir kız çocuğundan bahsediyoruz ne yapmış olursa olsun işleri çirkinleştirmemek istediler hem sadaka olsun hemde kurtulmuş oluruz diye verilmiş paraydı o. Zaten anne anneme verdiği kirada iki yüz lira mıymış neymiş anne annem fazla bir para istememiş hani kendisi de yalnız yaşadığı için altta bir ses olur hem yalnızlık çekmem hemde yazık kadın ile kız çocuğu fazla para veremezler diye. Zaten kirasını vermiyor diye çıkmalarını istedi diyerek anlamanız için kısa tutmak istedim mesele para değildi bazı insanlar huzursuz eder ya burada uzun uzun anlatmak istemiyorum özetleyecek olursam dindar bir kadın zaten kendisi " Sadaka belayı def eder " sözünden hareketle sana şu kadar para verelim demiş kadın da kabul etmiş durum bu :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı