Kırık elimi alçıdan kendim çıkardım ne yapmam gerek?

Mahmut4425

Hectopat
Dostlar selam, 12 gün önce voleybol oynarken serçe parmağımı devam eden kemiği (5. Metakarp) kırdım. Alçıya alan hastane ortopediye görünürsen sana alçıyı ne zaman çıkarman gerektiğini söylerler dedi. Ben ortopediste görünmedim ve üstünden 12 gün geçtiği için aptalca bir hareket olsa da elimi alçıdan çıkardım. Çok ters bir hareket yapmadığım sürece elimde bir ağrı, acı yok. Ama elimde bir zayıflık varmış gibi hissediyorum. Ayrıca elimi tamamen kapattığımda, bir his oluyor kırık yerde, ama bu bir acı değil. Bu konu hakkında bilgi, tecrübe sahibi kişiler bana yardımcı olabilir mi? Ne yapmam gerek.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-11-13-20-10-00-846_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-11-13-20-10-00-846_com.android.chrome.jpg
    65,6 KB · Görüntüleme: 457
O hissizlik alçıdan kaynaklanıyor. 12 günde kırıklar iyileşir mi bilmiyorum. Yapmanız gereken şey hastaneye gitmek ve bir daha doktorlar demeden bu tür işlere kalkışmamak. O his de tam kaynamamış olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Yaklaşık 6 sene önce kolum kırılmıştı, ben de kendim çıkarmıştım ve hiçbir sorun yaşamadım. Tabii ben 20 gün beklemiştim bunu da belirteyim. (Bana 20 gün sonra çıkartmaya gel demişlerdi diye 20 gün)
Doktora gorunseniz iyi olacak.

Birebir aynısını yaşadım, umursamadım. Alçıda baya bi kaldı sonra çıkardık kolum yumuşamış gibi idi :D düzeldi sonra. Acile git, alçını taktır. Kemik yanlış yere kaynamasın.

Ben bilek mi ne hafif kırılmıştı sardılar kendiniz 10 gün sonra çıkartın dediler biz yine de hastaneye gidip bir daha çektirdik adam kaynıyor dedi sonra kontrele gidince doktor hiç bakmadan makasla kesti alçıyı (Yarım alçı)

Yeni konular

Geri
Yukarı