Kırık telefondan veri aktarma mümkün mü?

Çok deneysel bir yöntem var. İnternette İngilizce bir makalede okumuştum birkaç gün evvel. Aynı durum benim başıma da geldi çünkü. Belki o işe yarayabilir ama ben de deneyemedim, garantisini veremem.

HDMI to Type-C kablosu alıp cihazı televizyona bağlıyorsunuz. Telefon için monitör vasfı görüyor televizyon. Televizyonun da USB girişinden mouse takıp telefonun ekranını kullanıyorsunuz.
Biraz pahalı ürünlermiş 250-300 tl arasındalar. İçinde o kadar önemli dosyalar yok açıkçası. Yapıcak bir şey yok sanırım. Yardımınız için teşekkürler.

Uzun zamandır kullandığım Huawei telefonumun ekranı bugün kırıldı. Telefonda şifre var ve dokunmatiği sıkıntılı telefonun. Anlayacağınız telefona erişemiyorum. Telefonun içinde de kurtarmak istediğim dosyalar resimler videolar var. PC mi veya başka bir telefonu kullanarak bu dosyaları kurtarmanın herhangi bir yolu var mı?

Ekranda görüntü alabiliyor musun, sadece dokunmatik mi kırık? HDMI to Type-C kablolar işe yaramaz, Type-C 3.0 olsa bile üretici kernel üzerinde kapatıyor bu özellikleri. Bl kapalıdır muhtemelen, hata ayıklamada kapalı ise yapacak bir şey yok. Eğer sadece dokunmatik kırık ise Type-C to USB kablosu ile mouse bağla al.

Yine de telefonunuzdan 1 kere bilgisayarı USB Hata Ayıklama modu için yetkilendirmiş olmanız gerekiyor.

Telefonu USB Hata Ayıklama modunu açıp bilgisayara bağlayıp telefondan bilgisayara şöyle bir izin vermiş miydiniz? (Sizde Türkçe'si olacak tabii.)
Eki Görüntüle 1891237

Ayrıca bir dakika, USB Hata Ayıklama modu açık olsa, hatta bu izin verilmiş olsa bile Scrcpy'i kullanmak için dosya erişimine izin vermek gerekmiyor mu? Ekran kilidini açmadan nasıl yapacaksınız? @Kullanıcı311

Unutmuşum onu. Sanırım yapamayız.

Ekranda görüntü alabiliyor musun, sadece dokunmatik mi kırık? HDMI to Type-C kablolar işe yaramaz, Type-C 3.0 olsa bile üretici kernel üzerinde kapatıyor bu özellikleri. Bl kapalıdır muhtemelen, hata ayıklamada kapalı ise yapacak bir şey yok. Eğer sadece dokunmatik kırık ise Type-C to USB kablosu ile mouse bağla al.
Sanırım ekran da kırık.

Yazdığım sırada ekran az da olsa gözüküyordu fakat şimdi durum vasat. Ekrana mürekkep damlamış gibi büyük bir kısmı simsiyah yani zor gibi. Zaten dediğim gibi HDMI to Typce-C olsa bile 250-300 TL vermeye değer şeyler yoktu içinde. Sanırım ekranı değiştirteceğim telefon sıfırlanmıyordur umarım ekran değiştirme tamirinde. Pek bir bilgim yok.

Yazdığım sırada ekran az da olsa gözüküyordu fakat şimdi durum vasat. Ekrana mürekkep damlamış gibi büyük bir kısmı simsiyah yani zor gibi. Zaten dediğim gibi HDMI to typce-C olsa bile 250-300 TL vermeye değer şeyler yoktu içinde. Sanırım ekranı değiştirteceğim telefon sıfırlanmıyordur umarım ekran değiştirme tamirinde. Pek bir bilgim yok.

Sıfırlanmaz. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı