Kırılan ayak parmakları ne kadar sürede iyileşir?

ShivaC4

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen hafta yapmış olduğum kazada 3 ayak parmağımı kırmayı başardım. Yarın ameliyatim var, 2 parmağım oturmuştu aslında diğeri oturmayinca mecbur ameliyat dendi. Tahmini ne kadar sürede iyileşir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-27-09-22-37-855_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-09-27-09-22-37-855_com.miui.gallery.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 55
  • teletip_1695735655044.png
    teletip_1695735655044.png
    330,5 KB · Görüntüleme: 44
En doğrusunu seni kontrol eden hekim söyler. Buradan tahmini değer değişken olur. Kırığın derecesine ve şekline, yaşına ve varsa hastalık vb gibi değişebilir. Ama en az bir ay alçıda kalırsın herhalde. Bir doktor vardı forumda onun görüşü daha net olur.

Kolunda çatlak oluşan kuzenim kelle paça gibi besinler tüketmişti ayrıca bol bol portakal gibi vitaminli besinler tüketmişti kolundaki çatlak kaynamıştı ve bir kaç aya kalmadan eski haline dönmüştü.

Arkadaşlar geçen hafta yapmış olduğum kazada 3 ayak parmağımı kırmayı başardım. Yarın ameliyatim var, 2 parmağım oturmuştu aslında diğeri oturmayinca mecbur ameliyat dendi. Tahmini ne kadar sürede iyileşir?

Kırılan yere göre değişir kanka. Ama ortamala 1 aydan fazla sürer. Doktoruna sor bence. İnternetten böyle şeyleri bulamazsın. Değişkendir çünkü. Kimisi 1 ayda iyileşir kimisi 2 ayda.

En doğrusunu seni kontrol eden hekim söyler. Buradan tahmini değer değişken olur. Kırığın derecesine ve şekline, yaşına ve varsa hastalık vb gibi değişebilir. Ama en az bir ay alçıda kalırsın herhalde. Bir doktor vardı forumda onun görüşü daha net olur.
@DoktorBey19'di sanırım. Ama bildiğim kadarıyla alanı farklı.

Geçmiş olsun. Normalde kırıklar için 30 gün süre tanınır. Eklem bölgesiyse tekrar hareket edebilmesi için 60 güne kadar çıkabilir bu süre.
İşin içine ameliyat girdiğinde 60 günden başlıyor. Kemiğin iyileşmesinden öte bir de ameliyatın etkisi var.
3 Ayı görebilir.
Teşekkürler ameliyatim ertelendi umarım kısa zamanda atlatirim

Kolunda çatlak oluşan kuzenim kelle paça gibi besinler tüketmişti ayrıca bol bol portakal gibi vitaminli besinler tüketmişti kolundaki çatlak kaynamıştı ve birkaç aya kalmadan eski haline dönmüştü.

Olabildiğince kemik suyu vs tüketmeye çalışıyorum teşekkürler öneri için

Kırılan yere göre değişir kanka. Ama ortamala 1 aydan fazla sürer. Doktoruna sor bence. İnternetten böyle şeyleri bulamazsın. Değişkendir çünkü. Kimisi 1 ayda iyileşir kimisi 2 ayda.
Devlet hastanesi olduğu için doktora denk gelemedim ameliyatta pazartesiye ertelendi p gün detaylı şekilde öğrenmeye calisicam

Tarak kemiği, umarım güzel kaynar. Yaşın 20 altındaysa ortalama kemik kaynaması 30 gün, tam gücüne ulaşması 6 ay, kas koordinasyonuna erişmen 6-9 ay sürer. Bu süre zarfında ayakların sana hatırlatmaya devam edebilir. 30'a kadarsa bunlara 15 gün + 1 ay ekle, daha yaşlıysan EYT'li misin diye takılırım. :)

Ameliyatın kolay geçer ve sağlığına kavuşursun umarım. İlik, kemik, ayak paça iyileşmeni kolaylaştırır - kolajen v.b açısından zengin beslen.

Yeni konular

Geri
Yukarı