Kırılan Hometech Alfa 10TB tablete ne yapılmalı?

stenntugra

Centipat
Daha fazla  
Hometech Alfa 10TB tableti, kardeşim düşürürken dolabın köşesine çarpması sonucu ekranda en üst katmandaki kalın cam katmanı kırılmış, dokunmatik biraz sakat çalışıyor. Sadece üst cam mı değişir yoksa dokunmatik dahil mi değişir? Şu anlık üst camı kaldırsam tablet sağlıklı çalışmaya devam eder mi?

Ekran değişim videosuna baktığıma göre, bu tabletin ekranı ile dokunmatik camı ayrı. Yani ekran değişimine gerek kalmadan sadece dokunmatik camı değiştirilerek cihazın kullanımına devam edilebilir.

Camı sökmeniz durumunda cihaz dokunmatik işlevini yerine getiremeyecektir. Ayrıca ekran paneli çok hassas olduğu için biraz sert basma ile bile kırılabilir ve bu daha büyük masrafa yol açacaktır. Cam değişimi yapmanızı tavsiye ediyorum.

Bu arada baktığım cam değişim videosunu da paylaşmak isterim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran değişim videosuna baktığıma göre, bu tabletin ekranı ile dokunmatik camı ayrı. Yani ekran değişimine gerek kalmadan sadece dokunmatik camı değiştirilerek cihazın kullanımına devam edilebilir.

Camı sökmeniz durumunda cihaz dokunmatik işlevini yerine getiremeyecektir. Ayrıca ekran paneli çok hassas olduğu için biraz sert basma ile bile kırılabilir ve bu daha büyük masrafa yol açacaktır. Cam değişimi yapmanızı tavsiye ediyorum.

Bu arada baktığım cam değişim videosunu da paylaşmak isterim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki durum ile tıpatıp aynı durumu yaşıyorum, demek ki anlamadan elime düşen ve inatla söktüğüm dokunmatik cam imiş, o zaman dokunmatik cam değişerek işi çözüme ulaştırdıktan sonra sizin mesajınızı çözüm olarak işaretleyeceğim hocam, çok sağ olun.

Videodaki durum ile tıpatıp aynı durumu yaşıyorum, demek ki anlamadan elime düşen ve inatla söktüğüm dokunmatik cam imiş, o zaman dokunmatik cam değişerek işi çözüme ulaştırdıktan sonra sizin mesajınızı çözüm olarak işaretleyeceğim hocam, çok sağ olun.
Cam yokken cihazı kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyorum. Belirttiğim gibi, ekran paneli oldukça hassas. Tamir ettirdiğiniz vakit son durumdan bizleri haberdar edebilirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı