Kırılan Logitech MK220 Wireless Alıcısını Tamir Etmek

lionstone19

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bundan yaklaşık 4 ay önce Logitech MK220 kablosuz klavye-mouse setimin wireless alıcısına kolum çarptı ve içerisindeki lehimleri kırıldı. Ben de geçen gün 2 TL'ye bir kalem havya alıp tamir etmeye çalıştım. Ancak resimde görüldüğü gibi lehimli yerler birbirine dokunuyor. Bunlar birbirine dokunarak çalışabilir mi?

asd.jpg

Şimdi farkettim. Bilgisayara takılan USB kısmı mefta olmuş. İçindeki tellerini tamir etmeye çalışırken iyice kısaltmışım :( Bunun yenisini alabilir miyim? Piyasada satılıyor mu?

Pek büyük bir arıza değil usb kafaları satılıyor ayrıca o kafayı da kullanabilirsin. Sadece lehimlemeyi bilmen gerekiyor. Eğer bilmiyorsan sen uğraşma anakartını yakabilirsin wirelessin bir elektronikçiye götür ucuza lehimlerler en fazla 10 20 lira gibi tahmin ediyorum o bile çok ama.

Elekrtronikçide bulunur. 1.2 TL filan fiyatı olur. Evinde kullanmadığın cihazlara bak varsa dikkatli bir şekilde çıkart. Elektronikçiye giderken o kafayı yanında götür aynısını almaya çalış.

Tamam teşekkür ederim yardımlarınız için. Yarın okuldan dönerken elektronikçiye uğrayıp sorucam.

USB kafa bulamadım. USB kablosu bağladım:
usb.jpg

Ama çalışmadı. Sanırım kabloları yanlış yerlere bağladım. Akşam yerlerini değiştirip tekrar deniycem.

Kardeşim bu nasıl bir lehimdir? :) Hiç mi lehim yapmasını bilmiyorsun? 4 Bağlantı birbirine deyiyor. Sen dua et cihaz bozulmasın. Ayrıca kafana göre bağlayamazsın bunun sırası var.

Kardeşim bu nasıl bir lehimdir? :) Hiç mi lehim yapmasını bilmiyorsun? 4 Bağlantı birbirine deyiyor. Sen dua et cihaz bozulmasın. Ayrıca kafana göre bağlayamazsın bunun sırası var.
Hiç lehim yapmadım daha önce bu kadar oldu anca :D Bağlantılar birbirine değmiyor fotoğrafta öyle çıkmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı