Kırılan PS4'te orijinal oyun Online oynanır mı?

Cookiewipe

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese selamlar 😌 evet bu konuda birden fazla başlık ve açıklama buldum fakat hiçbiri beni aydınlatamadı. İnternet üzerinde binlerce bilgi var fakat çoğu kirli bilgiler olduğu için tam olarak anlayamadım. Bu konu başlığında 1 adet sorum olacak sizlere değerli PS oyuncuları 🙏

Öncelikle: Geçenlerde bir oyunu satın alıp bilgisayarıma indirdim, en düşük grafiklere indirdim; hatta tam ekran yerine pencere modunda oynamayı da kabullendim fakat o leş grafiklerde bile oyun içerisinde donmalar, takılmalar meydana geldi; oyundan hiçbir zevk alamadım. Donma konusunu araştırırken bir videoda adamın oynadığı grafikleri görünce oyuna ve kendime yazık ettiğimi düşünerek bir hışımla oyunu bilgisayarımdan kaldırdım. Bilgisayarımı değiştirmeyi ve eskisi gibi toplamaya çalışmayı düşündüm fakat bu devirde maalesef imkansız olduğu sonucuna vardım. Birkaç gün sonrasında PS oyuncusu bir arkadaşımla muhabbet ederken kendimce dedim ki: "neden PS'ye geçmiyorum?" biraz araştırdıktan sonra ikinci el bir PS4 alabileceğimin farkına vardım. Bu sayede oynamak istediğim ama PC'de olmayan oyunları ve PC de alamadığım grafikleri alabileceğimi düşünüyorum. Bu düşüncem doğru mudur? PS'ye geçmem mantıklı olur mu? PS ile de kasma donma sorunlarıyla karşılaşır mıyım? 100 FPS takıntısı olan birisi değilim 40-50 FPS ile oyunu kasmadan, zevk alarak oynamayı istiyorum. Grafik takıntım da yok fakat güzelim oyunların grafiklerini de rezil etmek istemiyorum.

2. sorum ise başlıkta bulunan kırdırma sorusu. Okuduğum makale ve yorumlardan anladığım kadarıyla kırılan PS4'te oyun orijinal olsa bile o oyunu Online oynayamıyormuşuz. Benim sorumsa kırılan PS4 (örnek: 9.00) versiyonunda oyunu oynayıp hikayesini bitirdikten sonra PS4'ümü son versiyona güncelleyerek orijinal oyun ile Online oynayabilir miyim?

Not: PS'yi korsan oyun oynamak için değil, ingilizcem olmadığı için İngilizce olan oyuna Türkçe yama yaparak; hikayesini anlayarak oynamak istediğim için kırmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. sorun için pek bir şey diyemem ama PS4 ile Max birkaç yıl daha sonrabilirsiniz ki desteği kesilecek. Sonu Xbox 360 olacak.
2.sorun kırıldıktan sonra maalesef dediğin gibi olmuyor. Kırma işleminde içinde çip değişimi oluyor (ben öyle yaptırmıştım yıllar önce) Online oynamıyorsun fakat ofline olarak oyunları ucuza oynayabilirsin. Eski sürüme döndürsen bile olmuyor.

PS4 için en az 3 yıl var diyebiliriz çünkü 100 milyon adet satmış konsol oyun geliştiricileri PS4 kitlesine oyun satmak için illaki optimize edecektir. Çip değişimi olmadan PS4'ler kırılıyor yazılım sıfırlayınca orijinal oyunları Online çalışıtırabiliyorsunuz.
Aslında dediğiniz de mantıklı tabii onu da düşündüm ama şu an bayağı bir heveslendim ve ileride piyasanın daha da artacağını düşünüyorum. PS5 dolayısıyla PS4 düşer dediğimde 2000₺ idi, şimdi 2 katı fiyatını görüyorum 2. elde :( bu arada aynı zamanda öğrenci olduğum için laptop da lazım oluyor o yüzden laptopu satıp yeni laptop veya kasa kovalayıp dizmek için yeterli vaktim olur mu tereddütte kaldım.

Bu arada PS4 Pro almanı tavsiye ederim PS4 ile çok ciddi fark var elindeki laptop ekran kartından dolayı 4K bandını zorlar 5.5kya güzel PS4 Pro alırsınız.

PS4 için en az 3 yıl var diyebiliriz çünkü 100 milyon adet satmış konsol oyun geliştiricileri PS4 kitlesine oyun satmak için illaki optimize edecektir. Çip değişimi olmadan PS4'ler kırılıyor yazılım sıfırlayınca orijinal oyunları Online çalışıtırabiliyorsunuz.

Bu arada PS4 Pro almanı tavsiye ederim PS4 ile çok ciddi fark var elindeki laptop ekran kartından dolayı 4K bandını zorlar 5.5kya güzel PS4 Pro alırsınız.
Yazılımla kırılıyorsa sorunsuz arkadaşında dediği gibi PS4 Pro almaya bakın.
Ben farketmez diye bakıyordum ama Pro'lara bakmaya özen göstereyim o zaman. Peki ne tür farkları var çözünürlük, FPS gibi mi ?
Özel oyunlar için elimdeki PC'yi satıp PS4 Pro alacağım kendim PS5 10k altı civarda olsaydı bir ihtimal zorlayabilirdim.
O civarda olsaydı keşke de zar zor olsada Ps5 alsaydık :(

Ben fark etmez diye bakıyordum ama Pro'lara bakmaya özen göstereyim o zaman. Peki ne tür farkları var çözünürlük, FPS gibi mi?

O civarda olsaydı keşke de zar zor olsa da PS5 alsaydık :(

PS4 Pro grafik işlem gücü olarak PS4'ten 2.5 kat daha güçlü GoW, TLOU part2 gibi gibi başyapıtları 4K60FPS oynatıyor yani daha iyi grafikte oyun oynuyorsun. fps dropları gibi problemlerin olmuyor.

PS4 Pro grafik işlem gücü olarak PS4'ten 2.5 kat daha güçlü GoW, TLOU part2 gibi gibi başyapıtları 4K60FPS oynatıyor yani daha iyi grafikte oyun oynuyorsun. fps dropları gibi problemlerin olmuyor.
Vay be bu kadar fark olabileceğini hiç düşünmemiştim açıkçası. Bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederim🙏🏻 Ben bi farkı yok mu hiç bakmadan ne gelirse ona kabulum gibi girdim düşüncesizlik ettim😅 Arkadaşım da özellikle 500Gb yerine 1TB almam gerektiğini vurgulamıştı: Bu iki öneriyi göz önünde bulundurarark arayış yapacağım. Son bir soru daha sormak istiyorum 🙏🏻 Neredeyse %100 ikinci el alacağım, alırken nelere dikkat etmeliyim özellikle ? Tavsiyeleriniz var mı acaba ?
Birde okuduğum yeni yorumlara göre bir şey daha danışmak istiyorum: 4K Tv'ye sahip değilim. Ps aldıktan sonra 4K ile oynayamayacağım. Bazı yorumlarda 4k oynayamayacaksanız Pro'nun gözle görülür pek bir farkı yok denmiş. Sizcede öyle mi ?

Son düzenleme:
PS4 Pro ve PS4'ü 1080P'de kıyasladığımızda bile yine grafik farkları oluyor PS4 Pro'da kaplamalar bir tık daha iyi görünüyor yine en büyük fark FPS farkı olacak çözünürlük 1080p olsa bile PS4 Pro 60 FPS verirken PS4 30 FPS limitli. PS4 Pro alırken dikkat edilmesi gerekenlere açıkçası bende bakmadım daha almadan önce bakacağım ciddi bir kriter varsa belirtirim burada.

PS4 Pro ve PS4'ü 1080P'de kıyasladığımızda bile yine grafik farkları oluyor PS4 Pro'da kaplamalar bir tık daha iyi görünüyor yine en büyük fark FPS farkı olacak çözünürlük 1080p olsa bile PS4 Pro 60 FPS verirken PS4 30 FPS limitli. PS4 Pro alırken dikkat edilmesi gerekenlere açıkçası bende bakmadım daha almadan önce bakacağım ciddi bir kriter varsa belirtirim burada.
Yine bir yerde okuduğuma göre bazıları "Aslında Ps4 Pro'da çoğu oyun için 60FPS karşılamıyor, Ps4 gibi 30 FPS veriyor" demiş; o konu hakkında da tam olarak bir bilgiye sahip misiniz acaba ?

Yine bir yerde okuduğuma göre bazıları "Aslında Ps4 Pro'da çoğu oyun için 60FPS karşılamıyor, Ps4 gibi 30 FPS veriyor" demiş; o konu hakkında da tam olarak bir bilgiye sahip misiniz acaba ?
Hocam benim ps4 pro bütçem vardı proların fanları sesli çalışıyor ve rahatsız ediyor kronik sorunu bu ben rahatsız olduğum için almadım o sesi takıntı yaparım diye slim aldım sessiz olduğu için pro 4k ekranın yoksa almana gerek yok ilerde ps5 filan geçersen hiç gerek yok ps4 slim 3500 civarına bulurken 5.6 binden aşşağı pro yok 4k ekranın yoksa alma bence ps4 slim al geç.

Yine bir yerde okuduğuma göre bazıları "aslında PS4 Pro'da çoğu oyun için 60FPS karşılamıyor, PS4 gibi 30 FPS veriyor" demiş; o konu hakkında da tam olarak bir bilgiye sahip misiniz acaba?

4K scale edince veremiyor 60 FPS çoğu oyunda ama grafik karşılaştırmalarına bakarsan çok ciddi fark var.

Yine bir yerde okuduğuma göre bazıları "Aslında PS4 Pro'da çoğu oyun için 60FPS karşılamıyor, PS4 gibi 30 FPS veriyor" demiş; o konu hakkında da tam olarak bir bilgiye sahip misiniz acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PS4 slime bakma bile açıp rahatça CP77 oynayamazsın. PS4'ün kısılmış hali.
4K scale edince veremiyor 60 FPS çoğu oyunda ama grafik karşılaştırmalarına bakarsan çok ciddi fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

PS4 slime bakma bile açıp rahatça CP77 oynayamazsın. PS4'ün kısılmış hali.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı