Kırılan USB flash disk nasıl tamir edilir?

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba

Başlığı şöyle açayım buradaki videodaki sorun aynısını bende var. Bu USB bellekte temassızlık sorunu vardı. Ben de sorun çözümü ise USB başlığı degiştirmek olduğu öğrendim ama ne yazık ki başlığı çıkarırken altındaki bakırı da aldım. Belki üstüne lehim koyarsam düzelir dedim ama ne yazık ki düzelmedi.
Yabancı kaynaktan bulduğum videoda sorunun çözümü belirtilmiş ama ben kendi flash belleğimde o elemanların yerlerini bulamadım.
Videoda gösterilen elektronik elemanların kendi belleğimden nasıl bulabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20210412_221654.jpg
    IMG_20210412_221654.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 98
  • IMG_20210412_221906.jpg
    IMG_20210412_221906.jpg
    79,1 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
USB soketin hangi Pin'in padi koptu? Resimde işaretleyip atabilirsen yardımcı olmaya çalışıyım.

USB başlığındaki 4 pini altındaki bakırı söküp aldım tek ve en büyük sorun bu.

kusura bakmayın geç gördüm
Buradaki pin pedler koptu nerenin nereye gittiğini görmüyorsanız lütven bildirin.
USB başlığındaki 4 pini altındaki bakırı söküp aldım tek ve en büyük sorun bu.

kusura bakmayın geç gördüm
Buradaki pin pedler koptu nerenin nereye gittiğini görmüyorsanız lütven bildirin.

@@buraktekn

Merhaba.
Veri kurtarma uzmanından destek almanızı tavsiye ediyorum.
Saygılarla.

İçindeki verileri kurtardım o konuda rahatım sadece USB kurtarıp kurtaramayacağımı merak ediyorum hadi kurtaramadığımı varsayıyorum USB altındaki bakır iletkenler kopmuş durumda bu da USB'nin içine ulaşmayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Bu durumda veri kurtarma uzmanının pek bir şey yapabileceğini düşünmüyorum.
Kusura bakmayın fazla geç cevap verdim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210412_221654.jpg
    IMG_20210412_221654.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Geri
Yukarı