Kırmızı reçeteli ilaç astsubaylığa engel mi?

EkremAbi1

Picopat
Daha fazla  
2 sene önce dikkat dağınıklığı nedeniyle kırmızı reçeteli ilaç almıştım. Şimdi kullanmıyorum ve dikkat dağınıklığı sorunumu çözdüm. Bu askerliğe engel midir? MSÜ'den sınava girip astsubay olmak istiyorum.

Yanlış bilgi
2 sene önce dikkat dağınıklığı nedeniyle kırmızı reçeteli ilaç almıştım. Şimdi kullanmıyorum ve dikkat dağınıklığı sorunumu çözdüm. Bu askerliğe engel midir? MSÜ'den sınava girip astsubay olmak istiyorum.

Hayır, sağlık muayenesinde geçmişiniz değil şu an olan durumunuz kontrol edilir eğer her anlamda sağlıklıysanız sorun olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet engeldir. Hatta doktorumda bana "ileride asker, polis olmak istiyorsan baska bir tedavi uygulayacagim" demisti. Sinava girebilirsin ama mulakatta direk elerler. Ben arkadasimdan biliyorum, yoksa benim polis veya asker olma amacim hicbir zaman yoktu.

Öncelikle ilacı eczaneden aldın mı yoksa sadece reçete ettiler ama eczaneden almadın mı? Bunu bilmemiz gerekiyor. Eğer ilacı eczaneden aldıysan, reçeteyi yazdırdığın hastaneye gidip dilekçe verip sana konulan tanının silinmesini istiyebilirsin. Genellikle bu isteğe olumsuz cevap veriliyor. İlacı almadıysan tanıyı sildirme şansın biraz daha artar ama her halükarda sana konulan tanıyı sildirmelisin. Yoksa büyük ihtimalle elenirsin.

Öncelikle ilacı eczaneden aldın mı yoksa sadece reçete ettiler ama eczaneden almadın mı? Bunu bilmemiz gerekiyor. Eğer ilacı eczaneden aldıysan, reçeteyi yazdırdığın hastaneye gidip dilekçe verip sana konulan tanının silinmesini istiyebilirsin. Genellikle bu isteğe olumsuz cevap veriliyor. İlacı almadıysan tanıyı sildirme şansın biraz daha artar ama her halükarda sana konulan tanıyı sildirmelisin. Yoksa büyük ihtimalle elenirsin.
Gerçekten çok sağol bunu söylediğin için en yakın zamanda gideceğim.
Moralim çok bozulmuştu.

İlacı aldım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı