Kısa boylu olur muyum?

Uzun boylu olmanın çok da bir artısı yok. Kafaya takma. Ben de 13 yaşındayım ve boy 180. Futbol oynarken yaşıtlarım omzuma geliyor, arkadaşlarım desen kardeşim gibiler...

Adam belki cüce kalacak, hâlen 190 boy istemem diyor. :)

Sen 190'a şükredeceksin o boyda kalırsan.

1.90'a ne gerek var zaten uzun olur muyum diye başlık atmadım kısa boylumu olurum diye başlık attım ve daha 21 yaşına kadar uzayabilirmişim ondan sonrası zormuş 1.70 olsam da yeter ve artık boya takmıyorum.
Uzun boylu olmanın çok da bir artısı yok. Kafaya takma. Ben de 13 yaşındayım ve boy 180. futbol oynarken yaşıtlarım omzuma geliyor, arkadaşlarım desen kardeşim gibiler...

Uzun boylu olmak isteyen kim😀

Merhaba, benim yaşım 13. Boyum 1.60, ergenlikteyim ve kafama bir soru takıldı. Kısa boylu mu olurum diye çünkü babamın boyu 1.69, annemin ise 1.55 ama dedemin birinin boyu 1.90 mış. Diğerinki ise 1.75-1.80 arasıymış, amcalarım normal boylu. Dayılarım da öyle 2. söylediğim dedeme çok benziyorum. Mesela yakışıklıymış ve ablalarımda bana babamın aksine yakışıklısın diyor (övünmek gibi bir durum yok sadece örnek amaçlı dedim yanlış anlaşılmasın) adımıda ondan almışım ve çoğu özelliğim ona çekmiş sizce boyumu da dedemden alır mıyım?
Annem 150 babam 170 ben 186 yım.Yaşından dolayı bilmezsin ama genetik havuz diye birşey var,%60-80 arası genlere bağlı,yediğin yemekler ve spor da gayet önemli,o söylenenler yalan değil protein ağırlıklı beslenmelisin;peynir süt yoğurt et tavuk balık yumurta gibi temel hayvansalların yanında fasulye nohut vs gibi baklagiller yemen lazım.Ayrıca herkes aynı yaşta uzamayabilir,benim abim lise sona kadar 165 di son sınıfta 10 cm uzadı 175 oldu.Kısa kalırsanda yapıcak birşey yok ayrıca 170 cıvarıda pek kısa sayılmaz,kafana takarsan daha kötü olursun boşver gitsin.

Annem 150 babam 170 ben 186'yım. Yaşından dolayı bilmezsin ama genetik havuz diye bir şey var,%60-80 arası genlere bağlı, yediğin yemekler ve spor da gayet önemli, o söylenenler yalan değil protein ağırlıklı beslenmelisin; peynir süt yoğurt et tavuk balık yumurta gibi temel hayvansalların yanında fasulye nohut vs gibi baklagiller yemen lazım. Ayrıca herkes aynı yaşta uzamayabilir, benim abim lise sona kadar 165'di son sınıfta 10 cm uzadı 175 oldu. Kısa kalırsanda yapacak bir şey yok ayrıca 170 cıvarıda pek kısa sayılmaz, kafana takarsan daha kötü olursun boş ver gitsin.

Okul açılınca yaşıtlarımı görünce takmayı bıraktım.

Merhaba, benim yaşım 13. Boyum 1.60, ergenlikteyim ve kafama bir soru takıldı. Kısa boylu mu olurum diye çünkü babamın boyu 1.69, annemin ise 1.55 ama dedemin birinin boyu 1.90 mış. Diğerinki ise 1.75-1.80 arasıymış, amcalarım normal boylu. Dayılarım da öyle 2. söylediğim dedeme çok benziyorum. Mesela yakışıklıymış ve ablalarımda bana babamın aksine yakışıklısın diyor (övünmek gibi bir durum yok sadece örnek amaçlı dedim yanlış anlaşılmasın) adımıda ondan almışım ve çoğu özelliğim ona çekmiş sizce boyumu da dedemden alır mıyım?
Hocam orası hiç belli olmaz. Ben de 13 yaşındayım boyum 1.70 babam 1.67 annem 1.62. Dedelerimin ikisinden de uzunum. Babamın 1.96 boylarında arkadaşı var ona sorduğumda benim babam da senin babandan uzun değildi dedi. Yani şans sayılır sen kafana çok takma 1.70 olursun en az diye tahmin etmekteyim.

Merhaba, benim yaşım 13. boyum 1.60, ergenlikteyim ve kafama bir soru takıldı. Kısa boylu mu olurum diye çünkü babamın boyu 1.69, annemin ise 1.55 ama dedemin birinin boyu 1.90 mış. Diğerinki ise 1.75-1.80 arasıymış, amcalarım normal boylu. Dayılarım da öyle 2. söylediğim dedeme çok benziyorum. Mesela yakışıklıymış ve ablalarımda bana babamın aksine yakışıklısın diyor (övünmek gibi bir durum yok sadece örnek amaçlı dedim yanlış anlaşılmasın) adımıda ondan almışım ve çoğu özelliğim ona çekmiş sizce boyumu da dedemden alır mıyım?

Yüzde 70 ihtimalle 170 180 arasında boyun olur baba tarafı genetiğin ağır basıcak korkmana gerek yok 170 altında boyun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı