Çözüldü Kısa devre yapan ekran kartı ne yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

skyr3ssz

Femtopat
Daha fazla  
Oyundayken birden ekran dondu ve tuhaf sesler geldi. Ekran kartinda sorun oldugunu dusunup ekran kartini çıkarıp inceledim ve geri takıp sistemi çalıştırdığımda kısa devre yaptığını gördüm. Sorunun kaynagini bulmak için parcalari çıkarıp calistirdim ve RAM'i söktugumde sistem calisti(1 tane RAM'im var) fakat ekran karti görüntü vermemeye başladı, ne yapmaliyim?

Oyundayken birden ekran dondu ve tuhaf sesler geldi. Ekran kartinda sorun oldugunu dusunup ekran kartini çıkarıp inceledim ve geri takıp sistemi çalıştırdığımda kısa devre yaptığını gördüm. Sorunun kaynagini bulmak için parcalari çıkarıp calistirdim ve RAM'i söktugumde sistem calisti(1 tane RAM'im var) fakat ekran karti görüntü vermemeye başladı, ne yapmaliyim?

Bir bardak soğuk su içebilirsiniz.

Bilgisayarın fişini çıkarıp, açma tuşuna 10, 20 kere basıp sonra Power tuşuna 20 saniye gibi bir süre basılı tutup bekleyebilirsiniz. Sonra fişe takıp deneyebilirsiniz. Olmazsa soğuk su...

Bilgisayarcıya göster.

Ekran kartının modeli ne? Bir ekran kartının kısa devre yapması mümkün değildir bence. ekran gitme olayı ise ben elimdeki 3090 ile kaç kez yaşadım bunu, bilgisayar ekranı önce donuyor sonra ses sistemim anlık bir ses çıkartıp korkudan altıma işetiyor sonra ise bilgisayar tekrar açılıyordu. Siz bence durumu yanlış anladınız. Bir ekran kartını bozmak bu kadar kolay olmasa gerek.

Ekran kartının modeli ne? Bir ekran kartının kısa devre yapması mümkün değildir bence. Ekran gitme olayı ise ben elimdeki 3090 ile kaç kez yaşadım bunu, bilgisayar ekranı önce donuyor sonra ses sistemim anlık bir ses çıkartıp korkudan altıma işetiyor sonra ise bilgisayar tekrar açılıyordu. Siz bence durumu yanlış anladınız. Bir ekran kartını bozmak bu kadar kolay olmasa gerek.

Ekran kartı kısa devre yapması neden mümkün değil anlamadım elektrik akımı ile çalışan her alet de kısa devre olabilir.

Geri
Yukarı