Kısa süreli elektrik çarpması

Vücudunuzun direnci karşı gelmiş. Eğer bir şey olsaydı oracıkta bayılırdınız. Taserlar 50 bin volt veriyor insana ancak bu 1 saniye sonra 3 bin volta düşüyor vücudun direnci sayesinde. Korkuyorsanız bir baktırın acilde.

Merhaba, bana kısa süre bir 5 saniye elektrik çarptı. Kalbim çarpmaya başladı, çok tedirginim. Ölür müyüm çok korkuyorum. Bir şey olur mu?

Boş geç burnun kanar kalp daha hızlı pompalar tansiyon fırlar kan akışı hızlanır .

adrenalin salgılanır , haliyle elin ayağın boşalmış gibi olur . Böyle kuş gibin pır pır pır olursun .

bir de nöronlar arası elektrik sinyalinde anlık bir dengesizlik olur sinapslar arasında bayılabilirsin bilincin kapanır da geri gelir .

Yani salla geç otuz ila bir saate bir şeyin kalmaz .

Sonuçta beyin kanaması geçirmen için yüksek voltaja anlık maruz kalman lazım .

Buraya yazacak kadar iyiysen , motor fonksiyonlarını yerine getiriyorsan klavye fare kullanıyorsun gözlerinle ekranı imleçi takip ediyorsun .

Bir şey olacağı olduğu falan yok .

Beyin kanaması beyinde pıhtı oksijen fazlası ve beynin kanla tıkanma hadisesi ..

Bunlar öyle her birşey de olacak iş değil .

Bir sıkıntı yok yani .

Fazla oksijende adamı fazla kan akışından dolayı beyne fazla oksijen gidince de beyin kanı burundan oradan buradan tazyik atar yani .

Hani Kılcal damarlar var ya , onlar çatlar kopar falan bir şey olur .

Oradan da akar gider .

Bir şey olmaz yani . sıkıntı yok .

Ehvamlı olmayın evde kalorifer peteğine dokun toprakta gez ya da tahtaya falan elleri koy bir şey yap geçer gider o .

Not :

Çokta abanmayın elektriğe burundaki kılcal damarlar kopar yaada çatlarsa o damarları yakmak zorunda kalırsınız .

yoksa bazı zamanlar hapşurduğunuzda kan gelir burundan .

Son düzenleme:
Boş geç burnun kanar kalp daha hızlı pompalar tansiyon fırlar kan akışı hızlanır.

Adrenalin salgılanır, haliyle elin ayağın boşalmış gibi olur. Böyle kuş gibin pır pır pır olursun.

Bir de nöronlar arası elektrik sinyalinde anlık bir dengesizlik olur sinapslar arasında bayılabilirsin bilincin kapanır da geri gelir.

Yani salla geç otuz ila bir saate bir şeyin kalmaz.

Sonuçta beyin kanaması geçirmen için yüksek voltaja anlık maruz kalman lazım.

buraya yazacak kadar iyiysen, motor fonksiyonlarını yerine getiriyorsan klavye fare kullanıyorsun gözlerinle ekranı imleci takip ediyorsun.

Bir şey olacağı olduğu falan yok.

Beyin kanaması beyinde pıhtı oksijen fazlası ve beynin kanla tıkanma hadisesi.

Bunlar öyle her bir şey de olacak iş değil.

Bir sıkıntı yok yani.

Fazla oksijende adamı fazla kan akışından dolayı beyne fazla oksijen gidince de beyin kanı burundan oradan buradan tazyik atar yani.

Hani kılcal damarlar var ya, onlar çatlar kopar falan bir şey olur.

Oradan da akar gider.

Bir şey olmaz yani. Sıkıntı yok.

Ehvamlı olmayın evde kalorifer peteğine dokun toprakta gez ya da tahtaya falan elleri koy bir şey yap geçer gider o.

Not:

Çok da abanmayın elektriğe burundaki kılcal damarlar kopar yaada çatlarsa o damarları yakmak zorunda kalırsınız.

Yoksa bazı zamanlar hapşurduğunuzda kan gelir burundan.

Ha burada bir şey olmadı konu troll değil uyuduğum için yazamadım herkese çok teşekkürler.

Ha burada bir şey olmadı konu troll değil uyuduğum için yazamadım herkese çok teşekkürler.

Anlattım her şeyi işte. Hapşırınca tıksırınca burundan da kan gelmiyorsa kılcal damarlar sağlamdır. Ha geliyorsa falan o zamanda o damarlar yakılır.

Damardaki tazyiği kaldıramaz yani, fazla oksijende varsa kanda o da kanama yapar tabii.

Senin durumunda hiçbir şey yok.

Her şey normal.

Kalbim pır pır eder diyorsun edecek tabii, adrenalin salgılıyorsun tansiyon fırlıyor kan akışı hızlanıyor kalp daha fazla kan pompalıyor oksijen seviyen yükseliyor haliyle bu durumda senin dediğin semptomlar olur. Çok değil bunlar otuz dakika bir saate geçer.

Anlattım her şeyi işte.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı