Kısayol simgesi rastgele değişiyor

Teknik124

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu sabah internetten ve Steam üzerinden oyun indirirken masaüstüme baktığımda kısayol simgesinin ilk olarak Java simgesine sonrasında da arama simgesine döndüğünü fark ettim. Bu neden olmuş olabilir? Virüs ihtimalinden tarama yapmalı mıyım?
1586439915914.png

Daha iyi anlaşılması için yukarıda ekran görüntüsünü koydum.

Şöyle bir program biliyorum. Vista ve Windows 7 için kullanılabiliyor ama üzerine basarak söylüyorum, bazen kısayol işaretinin olduğu yer siyah kutucuğa dönebilir. Böyle bir sorun da doğurabiliyor.

ff2d4ee83c7291735ce84fb57631950f.jpg

deaeee8ab062d70653064aa419320d7a.jpg

1. Burayı seçerseniz artık oluşturduğunuz kısayolların sonunda kısayol/shortcut yazmayacak.
2. Burayı seçerseniz kısayol oku yerine sizin bir resim seçmenizi isteyecek.

3. Arrow seçeneğini seçerseniz normale çevirecek.
(Yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın)

İndirme Linki:
32bit
64bit

Eğer Windows 10 kullanıyorsanız,
İliştirdiğim "Varsayılan.txt" dosyasını indirdikten sonra uzantısını ".reg" yaparak kayıt defterine ekleyiniz. Bu varsayılan haline dönmesini sağlayacaktır.

İşlemi tamamladıktan sonra "sistemi yeniden başlatın" veya "explorer.exe'yi yeniden başlatın (Görev Yöneticisi'nden Windows Gezgini'ni seçerek "yeniden başlat" diyebilirsiniz.)"

Dosya Ekleri

• Varsayılan.txt
    516 bayt · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Yüklü gelen Windows temasını kullanıyorum. Bu sabah simge çarpıya döndü.
4 yıl olmuş ama bu bahsettiğiniz durum bende de olmaya başladı. Kırmızı çarpı oluyor, insan oluyor, büyüteç oluyor, yeşil tik oluyor rastgele değişiyor. Hatta başka sebepten bilgisayara format attım başta yoktu ancak sonradan yine başladı. Orjinal lisanslı windows kullanıyorum. Siz duruma sebep olan şeyi bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı