Kişisel bilgilerimin ele geçirilmesi

küflüemre

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Sosyal medya üzerinden yaptığım bir konuşmanın büyümesi sonucunda iş ciddileşince telefonum çaldı ve açtığımda karşımdaki kişinin tartıştığım kişi olduğunu anladım. Daha sonrasında tartışma devam edince benim ve tüm ailemin adını sayarak (yeğenlerim de dahil tüm sülalemin bilgilerini kimlik numarası ve telefon numarası da dahil) beni tehdit etti karşıdaki kişi. Konuşmayı yaptığım telefon abimin üzerine kayıtlı olmasına ve ben anonim bir hesapla bu tartışmayı yapmama rağmen benim adımı söyledi. Yani telefon numarasından bulduğunu söylesem bu durumda abimin bilgilerini bulması gerekirdi. Bunu da geçtim kişinin elinde tüm sülalemin kimlik numarasından telefon numarasına kadar bilgilerim mevcut. Bu nasıl olabilir ve bu durumda ne yapmam gerekir? Not: Sosyal medyada yaptığım tartışmada ne ismimi ne numaramı hiçbir bilgimi paylaşmadım zaten paylaşsam bile benim tüm ailemin hatta sülalemin bilgilerine nasıl ulaşıp beni tehdit edebilir aklım almıyor. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
E-devlet denen hiçbir aklı başında devletin güvenlik risklerinden dolayı kurmadığı ama bizim kurduğumuz sistem yüzünden bütün bilgilerimiz defalarca sızdırıldı dolayısıyla internette 20-30₺'ye satılan "panel" denen şeylerden istenen herkesin bu tür genel bilgileri bulunabiliyor. Anca böyle salak salak göz korkuturlar ciddiye alma.

Mutlaka bir yerden açık vermiş olmalısınız, müneccim değiller ya bu şekilde tak diye bulacak. Elde ettiği en ufak bilgi ile dahi OSINT yaparak size ulaşabilir.

Çok sallamayın. Her türlü bilgin zaten her yerde dönüyor. Muhtemelen anonim hesabında tanıdık bir kaç kişi önerilmiştir takip etmen için;)

Geri
Yukarı