Kişisel bilgisayara CentOS 8 Kurulur Mu?

Focal Fossa

Hectopat
Makaleler
3
Genelde sunucular için tercih edilen bir işletim sistemi olan CentOS, günlük kullanım ve yazılım-program işleri için kullanılır mı? Yoksa bu işler için başka bir Linux veya farklı bir işletim sistemi mi kullanılmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulur.

Sunucu odaklı bir sistem olduğu için gayet stabil bir sistemdir. Ayrıca Red Hat sistemleri hakkında bilgin illa artacaktır sürekli kullanım halinde olduğun için.
Fedora ve Manjaro hariç kullandığım diğer i.s.'lerde ekran sorunları ve ağ sorunları yaşadım ve hantal çalışıyorlardı. Ubuntu server'ı desktop kurup kullandım ve dediğiniz gibi çok stabildi fakat onda da uyumsuzluk vardı. En son CentOS'ta şansımı deneyeceğim. Şu an stabil. Bir sıkıntı çıkmadı.
Kurulur neden kurulmasın.
Kurdum ve deniyorum şu an. Eksiklikleri manuel yüklüyorum.

Fedora ve Manjaro hariç kullandığım diğer i.s.'lerde ekran sorunları ve ağ sorunları yaşadım ve hantal çalışıyorlardı. Ubuntu server'ı desktop kurup kullandım ve dediğiniz gibi çok stabildi fakat onda da uyumsuzluk vardı. En son CentOS'ta şansımı deneyeceğim. Şu an stabil. Bir sıkıntı çıkmadı.

Kurdum ve deniyorum şu an. Eksiklikleri manuel yüklüyorum.
Her Linux'da illa bir eksiklik oluyor, o yüzden hoşuna giden bir distro'da kal :)

Her Linux'da illa bir eksiklik oluyor, o yüzden hoşuna giden bir distro'da kal :)
Zaten Ubuntu kullanıyordum hep. Ubuntu'ya çok aşinayım ve sorun çözümleri açışından çok geniş bir kaynağa sahip. Ubuntu Server'da ağ sorununun çözümünü buldum. Eğer işe yararsa muhtemelen geri döneceğim :)

Bu sorunun cevabını hep merak etmişimdir ve sonunda buldum, merakla CentOS indirecektim ve bir de ne gördüm, 8 GB ISO DOSYASI.

Bu sorunun cevabını hep merak etmişimdir ve sonunda buldum, merakla CentOS indirecektim ve bir de ne gördüm, 8 GB ISO DOSYASI.
içerisinde birçok araçla geliyor. o yüzden boyutu büyük. isterseniz sadece server kurabilirsiniz. isterseniz araçların hepsini kurabilirsiniz.
CentOS Linux DVD ISO.
CentOS stream DVD ISO hangisi seçmeliyim?

Kişisel bilgisayar ve eğitim için.

Centos Linux.

Yeni konular

Geri
Yukarı