Kişisel Site İçin Öneriler

• Konuyu başlatan 5062
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B

5062

Kilopat
Makaleler
10
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır bende kendi adım soyadım ile bir Domain alıp kendime özel mail adresi kullanma isteği var (Aslında yeni bir şey değil zamanında bir yıl kadar kullandım).

Domain alıp kendi mail adresimi kullanmak güzel bir şey, orası tamam. Ama aldığım Domain'i sadece mail adresi olarak kullanmak istemiyorum, sanki elimdeki malı kullanmıyormuşum gibi hissettiriyor bana.

Ondan dolayı hazır Domain almışken kişisel websitesi olarak kullanayım diyorum. O durumda para verdiğim Domain'den daha çok verim aldığımı hissederim.

Fakat siteyi nasıl oluşturacağıma karar veremedim. Eminim ki şu andan itibaren yazı yazmayı bırakıp konuyu açarsam bol bol Wordpress önerisi gelecek. Ben de Wordpress'in seçenekler arasında yer alabileceğini düşünüyorum ancak Wordpress ile uğraşmayı çok yorucu buluyorum. Zaten sitemin Wordpress kullanacak kadar profesyonel veya aktif olacağını düşünmüyorum.

Aslında en güzel olanı sıfırdan kendim programlamak. Böylece ortaya hem sade hem güzel bir şey çıkabilir ama web programlamadan gerçekten pek hoşlandığım söylenemez. Sitenin tasarımını da sıfırdan yapacak kadar zaman harcamak istemiyorum.

Sizlerden fikir bekliyorum. Sizce site işine girişirken nasıl bir şey yapmalıyım? Önereceğiniz, aklınıza gelen uygun bir çözüm var mı? Şimdiden mesaj yazan herkese teşekkür ederim.

Dostum seni anlamak gerçekten zor.

Kendi sitenin kodlarını yazacak kadar uğraşmak istemezsin anlarım ama wordpreside uğraşmak istememen ilginç zira wordpres işini çok kolaylaştıracak.

Sen kendi siteni neden yapmak istiyorsun bunu bir düşün zira bana daha çok başkalarına hava atmak istiyor ve bundan dolayı yapmak istiyor gibisin.

Öte türlü güdülemen içten olsa bunlarla zevkle uğraşırsın.

Öte yandan başkalarına hava atmanın en basit yolu bir şeyleri değiştirerek onlara göstermek olur.

Yani wordpress yapmak durumundasın.

@SideWinder

Hocam gerçekten çok güzel bir site, elinize sağlık. Oldukça sade, güzel ve kullanışlı olmuş.

Biraz dolanayım dedim tetris görünce dayanamadım, beni iyi yakaladınız :)

Bu arada yapım esnasında nasıl bir yaklaşım izlediniz? Direk sıfırdan HTML+CSS+Javascript (Muhtemelen) kombosu gibi bir şey ile mi başladınız yoksa daha farklı düşünemediğim bir yol mu izlediniz.

@STR Kaos

Gerçekten haklısınız ben de kendimi anlamakta zorluk çekiyorum. Wordpress geçmişim var ama sanki istediğim düzeye getirmek çok uzun sürecek gibi geliyor, ondan çekiniyorum.

Site aslında kimseye hava atmak için değil, sadece domain almışken aynı zamanda kendi adıma göre sitem de olsun istiyorum. Aynı zamanda çok fazla olmasa da yaptığım projeleri paylaşmak için de kullanabilirim, tabi bunu zaman gösterecek sanırım. Zaten çok fazla paylaşım yapacağımı düşünsem direkt Wordpress ile blog tabanlı ilerlerdim.

@SideWinder

Hocam gerçekten çok güzel bir site, elinize sağlık. Oldukça sade, güzel ve kullanışlı olmuş.

Bu arada yapım esnasında nasıl bir yaklaşım izlediniz? Direk sıfırdan HTML+CSS+Javascript (Muhtemelen) kombosu gibi bir şey ile mi başladınız yoksa daha farklı düşünemediğim bir yol mu izlediniz.

@STR Kaos

Gerçekten haklısınız ben de kendimi anlamakta zorluk çekiyorum. Wordpress geçmişim var ama sanki istediğim düzeye getirmek çok uzun sürecek gibi geliyor, ondan çekiniyorum.

Site aslında kimseye hava atmak için değil, sadece domain almışken aynı zamanda kendi adıma göre sitem de olsun istiyorum. Aynı zamanda çok fazla olmasa da yaptığım projeleri paylaşmak için de kullanabilirim, tabi bunu zaman gösterecek sanırım. Zaten çok fazla paylaşım yapacağımı düşünsem direkt Wordpress ile blog tabanlı ilerlerdim.
Teşekkür ederim. :)

Önce HTML ve CSS ile sayfa tasarımını yaptım.

Daha sonrasında Javascript kodları ekledim. Mesela sayfa mobile geçince, menü seçenekleri hamburger menü şeklini alıyor. Javascript ile oluyor bu.

Bundan sonrası keyfine göre.

Mesela OPENUI5 sekmesi altında PHP ve MySQL kullanarak bir şeyler yaptım.

@SideWinder

@STR Kaos

İstediğiniz yerlere getirmek için farklı ve daha profesyonel kaynaklara başvurabilirisniz. Örneğin udemy adlı platformda bunun için uygun. Buralardaki veriler içinde kaybolmaya bakın :)

Teşekkür ederim. :)

Önce HTML ve CSS ile sayfa tasarımını yaptım.

Daha sonrasında Javascript kodları ekledim. Mesela sayfa mobile geçince, menü seçenekleri hamburger menü şeklini alıyor. Javascript ile oluyor bu.

Bundan sonrası keyfine göre.

Mesela OPENUI5 sekmesi altında PHP ve MySQL kullanarak bir şeyler yaptım.

Ben teşekkür ederim yorumlarınız ve sitenizi paylaştığınız için. Güzel sitenizi inceleyip en azından bir bakış açısından daha görmüş oldum.

Üstte dediğim gibi Web Programlamadan pek haz etmiyorum özellikle HTML ve CSS'den ama tüm yollar buraya çıkacak gibi duruyor.

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır bende kendi adım soyadım ile bir domain alıp kendime özel mail adresi kullanma isteği var (aslında yeni bir şey değil zamanında bir yıl kadar kullandım).

Domain alıp kendi mail adresmi kullanmak güzel bir şey, orası tamam. Ama aldığım domain'i sadece mail adresi olarak kullanmak istemiyorum, sanki elimdeki malı kullanmıyormuşum gibi hissettiriyor bana.

Ondan dolayı hazır domain almışken kişisel websitesi olarak kullanayım diyorum. O durumda para verdiğim domain'den daha çok verim aldığımı hissederim.

Fakat siteyi nasıl oluşturacağıma karar veremedim. Eminim ki şu andan itibaren yazı yazmayı bırakıp konuyu açarsam bol bol wordpress önerisi gelecek. Ben de wordpress'in seçenekler arasında yer alabileceğini düşünüyorum ancak wordpress ile uğraşmayı çok yorucu buluyorum. Zaten sitemin wordpress kullanacak kadar profesyonel veya aktif olacağını düşünmüyorum.

Aslında en güzel olanı sıfırdan kendim programlamak. Böylece ortaya hem sade hem güzel bir şey çıkabilir ama web programlamadan gerçekten pek hoşlandığım söylenemez. Sitenin tasarımını da sıfırdan yapacak kadar zaman harcamak istemiyorum.

Sizlerden fikir bekliyorum. Sizce site işine girişirken nasıl bir şey yapmalıyım? Önereceğiniz, aklınıza gelen uygun bir çözüm var mı? Şimdiden mesaj yazan herkese teşekkür ederim.
CSS kodu yazmak senin icin zor geliyorsa( ki bayağı sinir bozucu olabiliyor) bootstrap kullanmayi ögren. Eger ugrasmak istemezsen ben yapiyim siteni: D. Benim web siteme bir bakabilirsin(daha tam bitmedi ama bu sekilde tasarim yapiyorum) -> yusufbilgin.de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı