Kişisel sunucu nasıl kurulur?

Denizius124

Femtopat
Daha fazla  
Kendi evime modemimin yan kismina kendi fiziksel serverimi kurmak istiyorum. İnternette mini PC adinda bilgisayarlar var. Bunlar yeterli olur mu emin degilim. Rasppery 5 kullanabilecegimi soyleyen yerler vardi. Sizce yeterli olur mu ve bu fiziksel bilgisayara eristikten sonra neler yapmaliyim? Serverin güvenligi icin serveri kurmak icin vs?

Kendi evime modemimin yan kismina kendi fiziksel serverimi kurmak istiyorum. İnternette mini PC adinda bilgisayarlar var. Bunlar yeterli olur mu emin degilim. Rasppery 5 kullanabilecegimi soyleyen yerler vardi. Sizce yeterli olur mu ve bu fiziksel bilgisayara eristikten sonra neler yapmaliyim? Serverin güvenligi icin serveri kurmak icin vs?

Hocam ne için kullanacaksınız?

Server dediğiniz şey internete bağlı bir bilgisayardan ibaret. Ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak donanım ihtiyacı değişir.

NAS yapacaksanız Rpi 5 bile fazla.

Hocam ne için kullanacaksınız?
Veri depolayacagim

Server dediğiniz şey internete bağlı bir bilgisayardan ibaret. Ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak donanım ihtiyacı değişir.

NAS yapacaksanız Rpi 5 bile fazla.
baska birsey yapcagimi dusunmuyorum suanlik sadece uzaktan erisebilecegim bir depolamaya ihtiyacim var

Nas yapacaksanız rpi 5 bile fazla.

Nasil internete baglayabilecegim ya da guvenligi icin neler yapabilecegim hakkinda bilginiz var mı?

Veri depolayacagim.

Baska bir şey yapacağımı dusunmuyorum suanlik sadece uzaktan erisebilecegim bir depolamaya ihtiyacım var.

Nasil internete baglayabilecegim ya da guvenligi icin neler yapabilecegim hakkinda bilginiz var mı?

Hocam veri depolamak için farklı hizmetler var onlara bakabilirsiniz.

Donanım özellikleri sitede nasıl yayın yapacağınızı belirler. Yani, basit bir bilgisayarda .html den ibaret site yayını yapabilirsiniz. Fakat bunun için bir statik ip adresine sahip internet aboneliği gerekiyor.

Şöyle oturup düşündüğünüzde size aylık 300-400'e patlayacak bir şey.
230 liraya burada 16gb ram var. Yani evde sunucu kurmak biraz mantıksız.

Yeni konular

Geri
Yukarı