Kişisel VPN Sunucusu Kurmak

outline ı da denedim hocam servera bağlantı sağlamıyor hiç. openvpn de port nasıl değiştiriliyor.Digitalocean dan ubuntu server açtım ama hiç bağlantı sağlayamadım.

Çok amaçlı profesyonel VPS arayanlar varsa, Swiss Made Host'u önerebilirim. Fiyat olarak diğerlerinin 2-3 katı'dır fakat çok kalitelidir. 1 yıl kullandım. Birkaç ay önce süresi bitti. Kupon kodu bulamayınca da yenilemedim. Ama hız ve ping süreleri gayet iyiydi. ISP'nin sağladığı İnternet paketimden gayet iyi faydalanıyordum. Oyun, streaming, torrenting, vs. her şeyi sorunsuzca açıyordum. İsviçre olunca bir başka oluyor. Ayrı bir güven ve kalite.

Zurich.png

Arubacloud'dan bir deneme hesabı açıp ben de kurdum ama Almanyadaki sunucuya vpn kapalıyken 20mbit hız alırken aynı lokasyona vpn açık 5mbit alamıyorum. Openvpn için yapılması gereken bir ayar var mı? VPN türü olarak UDP/TCP seçemiyorum panelden sadece UDP seçersem bağlantı yapılamıyor ama ikisi de açıkken şifreyi girdiğim an bağlanıyor vpnye telefon.
Bu arada şöyle bir sorun var sunucunun upload hızı düşük o yüzden sorun yaşıyorum galiba teknik destek talep ettim ama yine de openvpn için yapılması gereken ayar varsa yazabilirseniz memnun olurum:)
Masajı düzenleyemedim ard arda mesaj için kusura bakmayın. Biraz önce sunucuma hız testi yaptım upload hızı düzeldi. 4.5G ile 38mbit aldığım hız vpn ile 28lere yükseldi bana yeterli şuan hız. Maksatım herkese açık ağlarda az da olsa korunmak zaten yasaklı sitelerle pek işim olmuyor. Varsa yine de tavsiyelerinizi beklerim.

Dosya Ekleri

• SmartSelect_20190803-185210_Gallery.jpg
    SmartSelect_20190803-185210_Gallery.jpg
    115,1 KB · Görüntüleme: 108
  • SmartSelect_20190804-145306_Chrome.jpg
    SmartSelect_20190804-145306_Chrome.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleme:
@iuixswan
Hetzner, speedtest sonucunlarinda ben de zaman zaman dusuk upload hizlari goruyorum fakat bunun test sunucusundan kaynakli oldugunu dusunuyorum. Ayni sunucuya denk geldiginiz surece ayni sekilde 4-5Mbps sonuc aliyorsunuz. Diger butun sunucularda Download hizini yakalayan sonuclar elde ediyorum.
Openvpn'de suana kadar hic ayar degistirmedim fakat kurulum yontemimi degistirdim. Docker icerisinde calistiriyorum artik. UDP'de problem yasamadan baglanabiliyorum. Denemek isterseniz baglantisi asagida.

@iuixswan
Hetzner, speedtest sonucunlarinda ben de zaman zaman dusuk upload hizlari goruyorum fakat bunun test sunucusundan kaynakli oldugunu dusunuyorum. Ayni sunucuya denk geldiginiz surece ayni sekilde 4-5Mbps sonuc aliyorsunuz. Diger butun sunucularda Download hizini yakalayan sonuclar elde ediyorum.
Openvpn'de suana kadar hic ayar degistirmedim fakat kurulum yontemimi degistirdim. Docker icerisinde calistiriyorum artik. UDP'de problem yasamadan baglanabiliyorum. Denemek isterseniz baglantisi asagida.

Şimdi de hız dalgalanması sorunu yaşıyorum. Vpn açıkken 1mb/sn indirme yaparken hızım 30kb/sn hıza düşüp 300kb 500kb 800kb 1mb hızlara geri çıkıyor en fazla 20 saniye sonra aynı şekilde geri düşüyor. Sürekli hızda dalgalanma oluyor. Bu da baya can sıkıcı olmaya başladı.
Şimdi denedim de telefondan bağlanırken hızım stabil ama windowsda sorun yaşıyorum. Windows 7 64bit kullanıyorum acaba vpnye bağlanmak için hangi programı önerirsiniz?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı