Kitabı Okuduktan Sonra İade Etme

Yorumlara baktım da bende Google Play Filmler'den kiralayıp, izleyip sonra iade ediyorum [emoji52].
Sen yararlandığın sürenin ücretini "kira" adı altında ödüyorsun. Yani herhangi bir hakka girme durumu yok.
Amazondan kitap aldım. 16 Kasıma kadar iade edebilirsiniz diyor. 16 Kasıma kadar 2 kitap bitiriyorum. Garip olacak ama. 10 günde kitabı okuyup iade etmek sizce emeğe saygısızlık olur mu? Ya da kul hakkına girer mi? Demek istediğimi anladınız sanıyorum. Doğru bir şey mi?
Eğer kiralamış olsaydın hakka girmemiş olur ve etik olurdu haliyle. Ama sen tam ücret iadesi aldığın için etik değil.

Para iadesi ya da yaptığın davranıştan çok kargo kısmı sorun. Yapmamanı tavsiye ederim. O Kargo parası birisinin cebinden çıkıyor.

Kesinlikle düşündüğüm gibi tercüme etmişsiniz. Hakaret etmeden düşündüğümü tasdik etmişsiniz. Anlamam gerektiğini anladım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı