Kitap okumak, futbol için zeka ve yeteneği geliştirir mi?

Yusuf_17

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Daha gelmemiş bayramımızı ve bayramınızı öncelikle kutlarım. Sorum basit, kitap okumak futbolda zekayı ve yeteneği geliştirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Okuyacağın kitap zekanı geliştirmeye yönelikse farklı bakış açıları kazanacağın için illaki spor zekan da gelişir. Yetenek kısmı da daha çok pratiğe bakıyor, aklına ayak uydurabilmek için kondisyonun olması lazım. Ben akademiyle, milli takım seçmelerine seçilmiştim ama taşındığımızdan dolayı yalan olmuştu, geldiğim yerde de düzgün bir kulüp yok diye bırakmıştım ve derslere odaklanmıştım. Sonra yeniden başladığımda çok daha doğru kararlar vererek, sakin ve daha iyi oynayabildiğimi fark ettim ama hem hastalıklarımdan hem derslerimin iyi olmasından hem de ben ne kadar zihin olarak geliştiysem onların da gerilediğini fark edip soğuduğum için yeniden bırakmıştım. Olgunlaştığım için mi daha iyi oynuyordum ders çalıştığım için mi orasını bilemiyorum.

Herkese merhaba. Daha gelmemiş bayramımızı ve bayramınızı öncelikle kutlarım. Sorum basit, kitap okumak futbolda zekayı ve yeteneği geliştirir mi?

Kitap okumak insanın beynini toparlar, çalışma mekanizmasını doğru bir denge içerisine sokar, yani illaki futbola ve diğer sporlara etkisi vardır.

Geri
Yukarı