Kitap okumak mı internetten araştırmak mı?

ushunu8

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sürekli tarih ve politika kitapları okuyorum ancak son yıllarda okurken çok sıkılıyorum. Yani devir hız devri, her şey akıp gidiyor. Sizce tarih kitapları okumak yerine internetten doğru kaynaklardan makale okumak daha mı iyi olur? Veya farklı tarz kitaplar önerir misiniz?

İkisinin de kendine göre faydaları var. Bence kitaplar daha iyi. Makale okumayı pek sevmem. Tarih kitabı olarak, Türk tarihini araştırmayı seviyorsanız bir Türkolog olan Jean-Paul Roux'un "Türklerin Tarihi & Pasifik'ten Akdeniz'e 2000 Yıl" kitabını önerebilirim.

Kitaplar daha taşınabilir ve daha güvenilirdir bence. İnternet ise limitsiz ve hesaplı ancak bir o kadar da yanlış bilgiye açık.

Doğru kaynaktan internet araştırması + iyi bir kitap beraber güzel gider.

Kitaptan uzaklaştığın için sıkılıyor olabilirsin. Bence ikisi de aynı amaca götürür ama kitap ile edindiğin bilgi daha kalıcı olur.

Kitaptan uzaklaştığın için sıkılıyor olabilirsin. Bence ikisi de aynı amaca götürür ama kitap ile edindiğin bilgi daha kalıcı olur.
Aslında yıllardır sadece tarih kitapları okuduğum için artık çok sıkılmaya başladım. Roman okumayı denedim ancak nadiren hoşuma giden roman bulabiliyorum. Belki de tarih okumak benden geçmiştir :D

Yeni konular

Geri
Yukarı