Kitap okurken bir önceki sayfayı tekrar okuma takıntısı

qnpases

Hectopat
Daha fazla  
Kitap okurken okuduğum her sayfadan sonra önceki sayfalara göz atıyorum, tekrar okuyasım geliyor. Bunu yapmamayı denediğim zamanlarda ise sanki bir şeyi atlamışım veya kaçırmışım hissine kapılıyorum. Böyle takıntısı olup yenebilmeyi başarabilen var mı?

Kitap okurken okuduğum her sayfadan sonra önceki sayfalara göz atıyorum, tekrar okuyasım geliyor. Bunu yapmamayı denediğim zamanlarda ise sanki bir şeyi atlamışım veya kaçırmışım hissine kapılıyorum. Böyle takıntısı olup yenebilmeyi başarabilen var mı?
Sadece manga okurken sevdiğim sayfaları defalarca kez okuyorum. Seninde büyük ihtimal o sayfa hoşuna gitmiştir okuyasın geliyordur çözümü yok.

Sadece manga okurken sevdiğim sayfaları defalarca kez okuyorum. Seninde büyük ihtimal o sayfa hoşuna gitmiştir okuyasın geliyordur çözümü yok.
Dediğim şey mangada olmuyor mesela. Mangayı düz okuyup geçiyorum ve çok kafa yormuyorum, eğlence için nasıl olsa. Lakin örneğin biyografi kitabı okuduğum zaman her sayfayı atladığımda içimde sanki bilgiyi atlamışlık, kaçırmışlık gibi his beliriyor.

İlk okuduğunuzda anlamadığınızdan dolayı olabilir mi acaba? Anlamamanızdan dolayı bir şeyleri kaçırma konusunda kaygı duyuyor olabilirsiniz.
Aslında geriye baktığımda kaçırdığım şeylerin olduğunu görsem bu takıntıma hak vereceğim. Kitaplarımı olabildiğince dikkatli ve konsantre şekilde okumaya çalışıyorum. Geriye baktığım zaman kaçırdığım veya gözüme pek batan bir şey olmuyor. Tamam diyorum, geçiyorum. Aynı sayfayı bitirdiğim zaman yine bu soru aklıma geliyor.

Geri
Yukarı