Kitlesi sağlam Online oyun tavsiyesi

Selamlar hocam,

6 yıllık bir WoW oyuncusu olarak şunu söyleyebilirim. Oyun yeni oyuncular için epey güzel hale getirildi. Eskiden anlaşılması karmaşık şeyler şu an daha rahat anlaşılabiliyor ve kolayca uyum sağlayabiliyor yeni başlayan herkes.

Onun dışında oyuncu sayısı bakımından ben azaldığını çok hissetmedim. Bunun sebebi de zaten birçok server birbiriyle bağlantılı olduğu için her serverdan insan ile oyunu oynaman diyebilirim. Oyunu sürekli oynayan çok büyük bir kemik kitle hala var anlayacağın.

Ama çıkan son genişleme paketleri, çok fazla yeni bir içerik sunamadığı için belli bi süreden sonra (genelde 1 ay) oyunda sürekli günlük veya haftalık görev yapıp çıkar hale geliyorsun. İnsanlar ana karakterlerini maxledikleri zaman da doğal olarak bir kısım bir sonraki genişleme paketine kadar geri dönmüyor. Ama oyun bu haliyle bile piyasadaki en iyi MMORPG'lerden. Bu oyun için hem iyi bir şey hem de bu türde çok fazla bir yenilik olmadığını gösteren negatif bir şey :) Merak ediyorsan kesinlikle denemeni öneririm.

Bir de Runescape var. Kitlesi hala capcanlı bir oyun. Hem normal Runescape hem de Old School Runescape. Efsane bir MMORPG diyebilirim. Eğer türe çok alışık değilsen kontroller konusunda biraz zorlanabilirsin ama alıştıktan sonra tadından yenmeyen bir oyun. Oyunda çok basit bir premium üyelik sistemi var ancak bedava üyelikte de gayet premium oyuncular kadar zevk alıp birçok şeye erişimin oluyor. Ona da yine göz atabilirsin. Aynı zamanda oyunun mobil sürümü de var. Aynı karakterine mobilden de girip devam edebiliyorsun bilgisayar başında olmadığında bile. Tamamen ücretsiz.
Yok hocam küçüklüğüm MMORPG oyunlar ile geçti. RPG hastasıyım zaten. Şimdi WoW paralı bildiğim kadarıyla değil mi? Runescape'te premium üyeliğin nasıl avantajları var?

Selamlar hocam,

6 yıllık bir WoW oyuncusu olarak şunu söyleyebilirim. Oyun yeni oyuncular için epey güzel hale getirildi. Eskiden anlaşılması karmaşık şeyler şu an daha rahat anlaşılabiliyor ve kolayca uyum sağlayabiliyor yeni başlayan herkes.

Onun dışında oyuncu sayısı bakımından ben azaldığını çok hissetmedim. Bunun sebebi de zaten birçok server birbiriyle bağlantılı olduğu için her serverdan insan ile oyunu oynaman diyebilirim. Oyunu sürekli oynayan çok büyük bir kemik kitle hala var anlayacağın.

Ama çıkan son genişleme paketleri, çok fazla yeni bir içerik sunamadığı için belli bi süreden sonra (genelde 1 ay) oyunda sürekli günlük veya haftalık görev yapıp çıkar hale geliyorsun. İnsanlar ana karakterlerini maxledikleri zaman da doğal olarak bir kısım bir sonraki genişleme paketine kadar geri dönmüyor. Ama oyun bu haliyle bile piyasadaki en iyi MMORPG'lerden. Bu oyun için hem iyi bir şey hem de bu türde çok fazla bir yenilik olmadığını gösteren negatif bir şey :) Merak ediyorsan kesinlikle denemeni öneririm.

Bir de Runescape var. Kitlesi hala capcanlı bir oyun. Hem normal Runescape hem de Old School Runescape. Efsane bir MMORPG diyebilirim. Eğer türe çok alışık değilsen kontroller konusunda biraz zorlanabilirsin ama alıştıktan sonra tadından yenmeyen bir oyun. Oyunda çok basit bir premium üyelik sistemi var ancak bedava üyelikte de gayet premium oyuncular kadar zevk alıp birçok şeye erişimin oluyor. Ona da yine göz atabilirsin. Aynı zamanda oyunun mobil sürümü de var. Aynı karakterine mobilden de girip devam edebiliyorsun bilgisayar başında olmadığında bile. Tamamen ücretsi

Yok hocam küçüklüğüm MMORPG oyunlar ile geçti. RPG hastasıyım zaten. Şimdi WoW paralı bildiğim kadarıyla değil mi? Runescape'te premium üyeliğin nasıl avantajları var?
Şuraya bakabilirsin biraz aşağıda bir tablo ile anlatmış Members Benefits - RuneScape MMO Medieval Adventure Game

Çoğunluğu kozmetik olsa da gerçekten eğlenceli birkaç şey de sağlıyor Player Housing gibi kendine özgü bir ev alıp özelleştirebiliyorsun. Bir de birkaç sınıfa daha erişim sağlıyor. Tabii detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsin hocam :)

Selamlar hocam,

Bir de Runescape var. Kitlesi hala capcanlı bir oyun. Hem normal Runescape hem de Old School Runescape. Efsane bir MMORPG diyebilirim. Eğer türe çok alışık değilsen kontroller konusunda biraz zorlanabilirsin ama alıştıktan sonra tadından yenmeyen bir oyun. Oyunda çok basit bir premium üyelik sistemi var ancak bedava üyelikte de gayet premium oyuncular kadar zevk alıp birçok şeye erişimin oluyor. Ona da yine göz atabilirsin. Aynı zamanda oyunun mobil sürümü de var. Aynı karakterine mobilden de girip devam edebiliyorsun bilgisayar başında olmadığında bile. Tamamen ücretsiz.
Classic TBC oynamayı planlıyor musun ?

Hocam oynuyorum da p2W bir oyun.

Bakacağım.

Teşekkürler.

Peki sizce Team Fortress 2, Fortnite, Apex Legends falan nasıldır?

Hocam oyunu hangi DLC ile almamı önerirsiniz? Operatör falan anlamıyorumda.

TF2'nin kitlesi iyi ve çok az Türk oyuncu karşınıza çıkıyor %10 falan.
Bir de toxic insanlar bir şey yapamıyor çünkü Free hesapta konuşma özgürlüğünüz yok.
Ama Steam sunucuları hile dolu, son zamanlarda çıkan yeni hilelerle beraber, oyun çok kötü oldu.
(Enderblitz ve amagotronic isimli biri görürseniz kickleyin bir de mavi köpek Pp'li biride)

Sanki ona da kitlesi azalmaya başlamış diyorlar.

Hayır hiçbir zaman azalmadı.
Selamlar hocam,

Ama çıkan son genişleme paketleri, çok fazla yeni bir içerik sunamadığı için belli bir süreden sonra (genelde 1 ay) oyunda sürekli günlük veya haftalık görev yapıp çıkar hale geliyorsun. İnsanlar ana karakterlerini maxledikleri zaman da doğal olarak bir kısım bir sonraki genişleme paketine kadar geri dönmüyor. Ama oyun bu haliyle bile piyasadaki en iyi MMORPG'lerden. Bu oyun için hem iyi bir şey hem de bu türde çok fazla bir yenilik olmadığını gösteren negatif bir şey :) merak ediyorsan kesinlikle denemeni öneririm.

Bir de runescape var. Kitlesi hala capcanlı bir oyun. Hem normal runescape hem de Old School Runescape. Efsane bir MMORPG diyebilirim. Eğer türe çok alışık değilsen kontroller konusunda biraz zorlanabilirsin ama alıştıktan sonra tadından yenmeyen bir oyun. Oyunda çok basit bir Premium üyelik sistemi var ancak bedava üyelikte de gayet Premium oyuncular kadar zevk alıp birçok şeye erişimin oluyor. Ona da yine göz atabilirsin. Aynı zamanda oyunun mobil sürümü de var. Aynı karakterine mobilden de girip devam edebiliyorsun bilgisayar başında olmadığında bile. Tamamen ücretsiz.

Ben de 5 yıldır WoW oynuyorum ama son 4 aydır çok pahalı olduğu için almıyorum, bu yüzden runescape oyununa başlamak istiyorum, runescape mi yoksa old school runescape mi daha güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı