Kıvırcık saçımı şekillendiremiyorum

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Birisi konuyu tamamen okuyup yardımcı olursa hayatım kurtulacak yemin ediyorum. İnce telli, sürekli kabaran ve bozulan çok saçma saçlara sahibim. Saç o kadar yumuşak ki kapüşon taktığım zaman içe göçüp düzleşiyor. Derste uyuyayım desem kafamı koyduğum yer içe göçüyor. Saç sertleşsin diye bunu sıktım kafam spreyi resmen içti yok oldu en ufak sertlik yok. Aşağıya rutinimi yazıyorum umarım yardımcı olabilir birileri.

Saça 2 hafta önce perma yaptırdım.
Kullandığım ürünler;
DP Çam Tuzsuz - Şampuan
Morfose Milk Therapy - Saç Köpüğü
Gliss Nutribalance - Sıvı Saç Kremi

- Sabah okula gitmek için uyanıyorum.
- Yüzümü yıkadıktan sonra saçı soğuk suyla iyice ıslatıyorum.
- Saçın üst tarafı için tam basış miktarda şampuan kenarları için yarım basış miktarda şampuan kullanıyorum.
- Saçı yıkadıktan sonra gereksiz suları elimle yumruk yaparak akıtıyorum.
- Yumruk yaparak alamadığım suları pamuk bir tişörtle saçı dağıtmadan alıyorum.
- Birazcık ıslak kalan saça önce 1 tam basış Gliss Nutribalance yediriyorum.
- Biraz bekledikten sonra saça 2 ceviz büyüklüğünde Morfose Milk Therapy sürüyorum.
- 20 30 saniye bekledikten sonra fön makineme Vigo takıyorum. (Vigom ve fön makinem)
- En düşük sıcaklıkta ve en düşük hızda 20 saniye civarı bir sürede yavaş yavaş saçı kurutuyorum.
- Daha sonra saç yine biraz ıslak kalıyor ama işin gerisini havaya bırakıyorum.

Buna rağmen yukarıda bahsettiğim problemler ortaya çıkıyor. Bukleler 0. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam saç spreyini sıktıktan sonra fön makinesinin hızını arttırıp 2-3 dakika şekil vermenizi öneririm. Muhtemelen daha sert olacaktır. Eğer işe yaramazsa @Nowitzer hocam yardımcı olur diye umuyorum.

Saç köpüğünden memnun musunuz? Bende almayı düşünüyorum da.

Saç köpüğünden memnun musunuz? Bende almayı düşünüyorum da.
Benim saçlar o kadar uzun olmadığı için ben aşırı etkisini göremedim. Kokusu bayağı iyi deneyebilirsiniz.

Şampuan olarak Dalin markasına geçtim şimdilik daha iyi duruyor. Perma tarağı falan alıp bir şeyler daha deneyeceğim.

Hocam hala forumda aktif misiniz bilmiyorum ancak birkaç sorum var yakın zamanda perma yaptırmayı düşünüyorum ve kaliteli bir yerde yaptıracağım internette genelde kötü yorumlar gördüm genellikle "saçınız çok yıpranır kestirseniz bile tekrardan yıpranmış olarak çıkar" tarzında ve bu yorumlar birazcık soğumama sebep oldu siz yaptıralı bayağı olmuş sanırsam son durum ne acaba?

Hocam hala forumda aktif misiniz bilmiyorum ancak birkaç sorum var yakın zamanda perma yaptırmayı düşünüyorum ve kaliteli bir yerde yaptıracağım internette genelde kötü yorumlar gördüm genellikle "saçınız çok yıpranır kestirseniz bile tekrardan yıpranmış olarak çıkar" tarzında ve bu yorumlar birazcık soğumama sebep oldu siz yaptıralı bayağı olmuş sanırsam son durum ne acaba?
Ben yaşadığım ilçenin en berbat en leş berberine yaptırdığım halde memnun kalmıştım diyebilirim hocam. Saç bayağı yıpranıyor o konuda çok haklılar. Çünkü hem perma kimyasalı sürüyorlar hem de sen şekil vermek için kimyasal sürüyorsun falan. Saça düzenli olarak yoğun bakımlar yapılmalı ve güzel beslenilmeli, en önemlisi genetik tabii.

Şu an ne durumda diye sorarsan permanın etkisi geçeli aşırı uzun zaman oluyor. Benim saçlarım normalde de kıvırcıkmış zaten boşuna yaptırmışım. Saçımı epey uzattım ayrıca saçı şekillendirmedeki metodum ve ürünlerimde değişti.
Loreal Expert Curl Şampuan
Elidor Belirgin Bukleler Krem
Urban Curl Köpük (çok çok az destek olarak)
Bunları kullanıyorum ve saçım gayet hoş. Bakım konusunda daha düzgün bir ürün bulduğumu söyleyemem. Bazen badem yağı sürüyorum, bazen sadece şampuanlayıp 1 hafta boyunca yıkamıyorum, bazense OGX Coconut Miracle sürüyorum falan.

Kısadan hisse saçı kafayla bozdum işte. Tipine yakışıyorsa böyle saçmalıklarla uğraşma kısa modeller kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı