Kıvırcık saçlar için ürün tavsiyesi

Mysmeh

Hectopat
Daha fazla  
Saçlarım fazla kıvırcık buklelerim çok iç içe ve küçük afro gibi ve saçlarım çok kuru. Fazla kıvırcık olduğu için keratinli şampuan kullanıyorum bu sefer de çok kabarık elektrikli gibi oluyor. Saçıma krem de süremiyorum çok kıvırcık olduğu için daha da birbirine giriyor kremlerle. Bana önerebileceğiniz şampuan veya ürün var mı?

Otacı Şekillendirici alıyorsun keyfine bakıyorsun, saçların kuruymuş zaten. Islak görünüm verecektir, ama şunu unutma önerdiğim saç tutucu.

Gratis’te urban diye bir marka vardı, onlara bakabilirsin. Yumuşamasını istiyorsan saç kremi kullanmaktan başka çaren yok. Ya da, argan yağı ile bakacaksın saçına. Kıvırcık saçları yumuşatmak biraz zor, benimde dalgalı mesela. Gına geliyor bazen.

-----------------Tüm deneyim ve araştımalarımı yazdım lütfen hepsini okuyun -----------------
Saçınızın kabarmasının önlemek için keratinli şampuan yanlış seçim olumş keratin saça ihtiyacı olan proteini sağlar ama sizin saçınız kabaran ve elektriklenen bir saç yani neme ihtiyacı var. Kısacası nemsiz saç kabarır önceki mesajlarınızda gördüm ve probleminize yönelik birkaç tavsiyede bulunacagım
*SLS (Sodyum Loril Sülfat) içermeyen bir şampuan kullanabilirsiniz (şart değil )
*Her gün banyo yapsanız bile hafatada Max 2-3 defa saçınızı şampuanlamalısınız (mevcut nemini korumak için )
*Saçınızın nem ihtiyacını karşılamak için beseleyici bir yağa ihtiyacınız var nemsiz saçlar için en iyi tercih argan yağı olacaktır benim size tavsiyem şu anda benim de kullandığım ve çok beğendiğim bu ürün argan yağı (duştan sonra saçınızı kurulayın ve haif nemliyken bu yagı aşırıya kaçmadan saçınıza sürün ve iyice yedirin o haliyle saçınız tarayın hem saçın biribirne girip kırlmasının önliyecek hem de yağı iyice çekemesini sağlayacaktır normalde taryınca saçınız kabarabililir ama ıslakken bir sorun olmaz ayrıca bu yag besleyici bir yağ oldugundan yağı kulandıktan sonra saçınızı durulamanıza gerek yok durularsanız etkisini kaybeder )
*Belirgin bukleler kremi kullanlın (elidorunki genetğinzde varsa saç döker pantenikini kulanının)
*Bu videoda video saçınızı nasıl kurutmanız ve bukle kremini nasıl kullalnmanız gerektigin anlatıyor
*Çok az insann bildigi bir taktik var duştan sonra hafif nemli saçınıza bere takın ve 40 dakika kadar çıkarmayın saçınızı yumuşatacaktır (sonuca sizde şaşıracaksınız)
*Önce argan yağı biraz kuruduktan sonra belrigin bukleler kremi o da biraz kurudktan sonra bere takablirsini mutlaka deneyin (bukle kremini kullanmadan önce saçınız çok kurudysa eliniz suya degidirp hafif hafif saçınza sürebirsiniz )

Ayrıca saçınızı Vigo başlık ve soguk hava üfleyen bir fön makinesi ile kurutmayı deneyebilirsiniz ama sıcak hava ile asla olmaz
Ayrıca bu şampuanda sizin için iyi olacaktır şampuan

Saçlarımız çok benzer beni saçlarımda kabaran ve dökülen bir yapıya sahip
Çok fazla araştırma yapmıştım ve kendim denemediğim hiçbir ürünü size önermedim
Kafanıza takılan bir şey olursa ya da merak etiğiniz bir şey olursa mutlaka sorun

son olarak şampuanlar saç döklmesini azaltmaz sadece saç döken esktra maddeler saç dökülme karşıta şampuanlardan çıkarılır saçınızda bir degişilik göremk isityorsanız bunu sadce şampuandan beklyiemesiniz

Hocam keratinli sampuani kullanma amacim saclarim fazla kivircik olduğu icin az da olsa biraz acmasi ve sacin birbirine girmesini önlemesi. Attığınız şampuanın linki gelmemis sanirim onu tekrar atarsaniz sevinirim. Krem ve yag kullanmayi denedim yağ yumusatiyor ama oda kabartiyor anlamadigim bir sekilde. Krem kullandigim zamanda sacim birbirine giriyor daha cok yapisiyor zaten fazla kivircik yine de onu kullanmam sart mi diyorsunuz?

Videoda anlattiklarini biliyorum da hocam videodaki saç gibi değil benim sacim afro gibi buklelerim cok kucuk ve çok sık ayni islemleri uyguladigim zaman saci sadece birbirine karistirmis oluyorum sonra ayirmaya ugrasiyorum bu sefer de saç kabariyor o yüzden böyle seyleri veya kremi yapamiyorum.

Son düzenleme:
şampuan
hocam saçlarınız eger anlatığınz kadar kıvırcıksa şekil vermeside baya bi zor olacaktır kremi videokdai gibi sürmelrindeki amac buklerleri düzleşmesini engelmek sizin saçınız her türlü kıvrcık olacagı için siz yagı yada kremi sürerken saçınızı taramalısınız ayrıca kabarmasını önlemek içinde yağ yetersiz kalıyor ise akşam yatarken bir bere takıp yatın yada boş zamanınzda bere takın eğer saçlarınızı ıslayıp nemli bir şekilde takarsanız etkisi artar ayrıca saş köpügü ve vigo başlıkla da saçınıza şekil veremyi deneyebilrsiniz
bunu dışında dökülme sorununuzu yendiyeseniz fön makinesi ile yada düzleştirici ile bir şeyler deneyebilirsiniz ama büyük ihtimalle çok mat aynı zamanda parlayan cansız peruk gibi bir şey olacaktır
ayrıca size belirtiğim ürünleri almadan da ıslayıp tarayıp hafif kurulayıp bere takamayı deneybilrsiniz

kremin saçınızda içi içe katmasındaki neden bence sıkma yönteminizde ısıl işlem uygulmadan zaten o bukleleri düz yapmak çok zor bu nednele önce elinzle saçınıza yayıp sonra taramnız en mantıklı yöntem olacakatır
ayrıca kuruyken taramayın dahda kabartır
son bir tavsiyem daha olacak eğer bunları yaptınız ve hala memnu değilseniz alın çizğiniz çok geride değil ise yani alnınız geniş değil ise ve saçlarınız fazla seyrek değil ise kısa bir saç kemsimi daha iyi olabilir sizin için

bu arda bere yöntemi aşırı etkili dedğim gibi taryıp hafif ılsakne bere tkarsanız ve üstüne uyur yada bere takalı bir şeklide bekerlseniz saçınız kabarmasını enggeliyecektir bunu ne olursa olsun deneyin yapın bi kaç akşma üst üste hem saça zara vemiyor hem kabarıklıgın alıyor

Son düzenleme:
Tamamdır hocam çok sağ olun tavsiyelerinizi deneyeceğim.

Önerdiğiniz yağda da keratin var aynı sıkıntıyı yaşatmaz mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı