Kız arkadaşına arkadaşlık isteği göndereni karnından bıçakladı

Arkadaşlar psikotik, psikiyatrik vb. ilaçlar yüzyıl içinde geliştikçe, psikiyatrik hastalıklarda düzelme oranı dramatik şekilde artmıştır. Hastaların hayat kaliteleri artmıştır, intihar oranları azalmıştır. Bu antibiyotiğin icadı ile bakteriyel enfeksiyonların iyileşme oranının artması kadar bariz birinen temel birşeydir.

Komplo teorileri ile kafayı yemiş, büyük oyunu gördüğünü düşünen internette oradan buradan okuduklarını tekrar yazan çizen insanların sözüyle sakın doktorunuzun verdiği ilacı bırakmayın.

@just chillin @Buğra S @199908 @One Face @Framboğaz @Finisterre @N0rvecli @WenLingZhou @Violet S

Buradan bir kaç arkadaşın potansiyelinin olduğunu biliyorum ve o yüzden ilgili arkadaşlara naçizane destek olmak istiyorum.

Rica ediyorum şu konularda araştırma yapınız .
  • Minimal grup paradigması
  • Sosyal kimlik kuramı
  • Terör yönetimi kuramı
  • Uyum ve törecilik kuramı
  • Sessizlik sarmalı
  • Sınırsız hoşgörü paradoksu
  • Tribalizm ve Popülizm
  • İç grupçuluk ve dış grupçuluk
  • Dürtü ve güdü , içsel ve dışsal uyaranlar , görsel ve işitsel uyaranlar uyarıcılar
  • Klasik ve edimsel koşullanma , pekiştireçler.
  • İtaat ve otorite deneyleri , gelenek ve karizmatik otorite figürleri , propaganda
  • Uzar gider.

Sıradaki sensin konusunu ele alalım.

Burada fark ettiniz mi bilmiyorum , birden bire algı değişti ve öncelikler başka yöne kaydı.

@N0rvecli , değerli arkadaşım örneğin sana bir örnek vermek istiyorum şahit olduğum bir olay muhakkak düşünmelisin bunun üstüne.
Lise mezunu bir Arge müdürü fabrikada çalışmaktadır . Mekatronik mühendisi gençte iş arayıp durmaktadır.

İlgili lise mezunu arge müdürü çocuğa ben şöyle mükemmelim ben böyle mükemmelim şeklinde şöyle yaparsan böyle emek vereceksin vesaire şeklinde öğütler vermektedir .

Dayanamayıp ilgili lise mezunu arge müdürünü köşeye sıkıştırdım. Başladı üniversitelilere çay getirtip götürtüyorum onlar ne bilecek iki vida sıkamıyorlar . Ben şöyleyim ben böyleyim kendisi lise mezunu bir tarikat müridi .

Normalde Arge müdürlerinin İşe alımlarda eğer mühendis varsa onun alınması gerekiyor.İşbu lise mezunu arkadaşın şirketine de elbette mekatronik mühendisi arkadaşımız başvuru yapıyor ama kabul edilmiyor.

Çünkü ilgili mühendis yoksa lise mezunlarından bir tanesi oraya müdür yapılabiliyor . Bu lise mezunu arge müdürü arkadaşta sadece rutin sipariş ve telefonla arama yapıyor tek işi telefonla konuşmak ve sipariş order çekmek mail üzerinden oda standart sablonlu.

Çin ve Almanya'daki firma ile anlaşmalar yapılıyor onlar kabaca Küresel kuzey hizmeti veriyorlar amiyane tabir.

Mekatronik mühendisi arkadaşta bu yüzden işe giremiyor çünkü ilgili tarikat müridinin bilimum ortalama pekiştireç ihtiyaçlarının karşılanması lazım . Bu sayede Allah verdi rızık muhabbeti yapmaları lazım.

Aynı zamanda lise mezunu Arge müdürü tarikat müridi bu sayede mekatronik mühendisi işsiz ve perişan arkadaş üzerinden kendini olumlu pekiştirebiliyor.

İşte bu sosyal kimlikleme ve terör yönetimi çalışmaları ve toplum mühendisliği bu şekilde yapılıp insanlar daha doğrusu oldukça düşük algılı ilkel ve cahil insanlar kolaylıkla güdülebilmektedir hele ki sosyal medya gibi interaktif bir psikoz propaganda aracı varken .

Kırmızı Hap Bölüm 4 - "Din Olmayan Din: Politik Doğruculuk"

İster siyaseten doğruculuk politik doğruculuk deyin , işte belli normlar ve kalıplar rutinler ve pratikler üzerinden yürütülen işbu algı yönetimi çalışmaları insanları pekala bir küçükbaş büyükbaş gibi gütmektedir.

Bakınız : The truth behind Netflix’s “Don't Look Up”

Çok değil Youtube'a yazdım , Pompei diye ve karşıma çıktı .

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İki bin yıl öncesinin toplumsal rutinleri ve pratikleri ile bugününkiler arasında bir fark mı görece ? Çok değil alın bakın değerlendirin.

Çok değil bir bakın bakalım , bir hayvansevici sosyal kimliğinden dolayı uyarılan tetiklenen arkadaşın nihayetinde nasıl bir eylemsel ve davranışsal bozukluk sergilediğini ve icra ettiğini .

İşte gerek sosyal gerek geleneksel medya işbu gelenek karizmatik otorite figürler oldukça düşük algıda görsel ve işitsel uyaranlar kurgulayarak insanları manipüle etmekte yönlendirmekte dikta etmekte ve gütmektedir.

İşbu zorlantıya maruz kalan oldukça düşük algılı bireylerde işbu zorlantıya dürtüye daha fazla dayanamayıp hem pekiştireç babında işbu figürlere koşullanmaktalar hemde onların direktifleri doğrultusunda şekillendirilmiş bozukluklar icra ederek işbu zorlantılarını gidermeye koşullanmaktalar .

Haliyle de işbu güdülen psikiyatrik hastalar bu bozuklukları ne denli icra ederse o denli kronik rahatlamakta ve buna koşullanarak bunu çevresinde süreğenleştirmektedir.
İşte bu yüzden Televizyon sinema kitle iletişim araçları karasal yayınlar sosyal medya her yer niye bu kadar ilkel ve cahildir işte tam da bu yüzden.

" Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir. "

Mustafa Kemal Atatürk.

İşte burada bahsedilen cehalet ve ilkellik : Oldukça düşük algılı ve süreğen bozukluklar icra eden sergileyen ve güdülen Zoolojik insansılar yani insan başlardır.

George Carlin'in
dediği gibi , makineleri açıp kapayacak belli başlı rutinleri yapacak kadar zeki güdülen insan başlar pekala kendilerini , Ultra ordinaryüs profesör olarak görebilirler halbuki aslında zır cahillerdir.

Değerli arkadaşım o psikotik ilaçlar artık iyice ele ayağa mümessile bilumum ticarete düşmüş durumda ! Artık o ilaçlar sen iyileşesin rahatlayasın diye verilmiyor mümessiller psikiyatrlar ilaç şirketlerinin cebi para görsün diye hatta bunla alakalı makale bile düşmüştü :

KAYSERİ’DE HİZMET SUNAN DOKTORLARIN İLAÇ MÜMESSİLLERİNE YÖNELİK TUTUMLARI ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA

İLAÇ MÜMESSİLLERİNİN PAZARLAMA TEKNİKLERİNİN DOKTOR REÇETELERİNE ETKİSİ

“Sağlık Biraz Da Kirlenmiş Bir Alan” Türkiye Sağlık Sektörü İçerisinde Mümessiller

Bilgin olsun diye 3 adet akademik makale paylaştım , Özetçe de anlayacağın şekilde şöyle ifade edeyim :

Beş yıldızlı otellerde seminer ayağına konuşmacı ayağına hem prestij markaj yapmak kariyer yapmak , üstüne bir de her şey dahil konaklama ve bilumum her tür gece servisi dahil olmak üzere yararlanmak isteyen ve bunu kaçırmak istemeyen doktorlar : işte bu yüzden beş yıldızlı otellerde yapılır işbu sempozyumlar seminerler falan ilaç şirketlerince .

Bu sayede ilaç mümessilleri bu ilacı satınız bu firmanın amiralidir falan filan , onda da denk getirdiğine doktor yazar , yan etkisine de kimsenin umurunda olmaz , bunlar arasında ölüm bile vardır ama ne yazık ki böyle .

Hatta öyle ki aslında senin bir bozukluğun yoktur çevrendeki herkes bozuktur . Fakat sen normal bir insan olarak çevrenle birlikte bozukluğun dibinde yaşarken , bu bozukluklardan dolayı semptomlar baş gösterince sende diyorsun ki ya benim psikolojik sorunlarım var falan filan , meseleyi elbette ROSENHAN'A YANİ ROSENHAN DENEYİNE BAĞLAMAYACAĞIM .

Your youth is always GG! because you're living in Turkey ! You can think Turkey is an extremely brutal sceniora game mode .

Türkiye fena kardeşim çok fena öyle böyle değil , dünyanın en kötü ülkelerinden milletlerinden toplumlarından biri , ama insanları görüp görebileceğin en büyük bilişsel kopukluğu yaşıyor . Gerçekte hayatlar Somali , Hayallerde Paris ama herkes Paris'te imiş gibi yaşıyor .

Hocam o psikotik ilaçlardan kurtulmamın tek yöntemi yanlış bilmiyorsam kendimi geliştirmem üzerinedir. Bir arkadaşım söylemişti bana.

Üç adet akademik makale paylaşılmış tarafımdan. Birden bire bir kullanıcının eristik savına maruz kalmışım .

KAYSERİ’DE HİZMET SUNAN DOKTORLARIN İLAÇ MÜMESSİLLERİNE YÖNELİK TUTUMLARI ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA

İLAÇ MÜMESSİLLERİNİN PAZARLAMA TEKNİKLERİNİN DOKTOR REÇETELERİNE ETKİSİ

“Sağlık Biraz Da Kirlenmiş Bir Alan” Türkiye Sağlık Sektörü İçerisinde Mümessiller

Arkadaşlar psikotik, psikiyatrik vb. ilaçlar yüzyıl içinde geliştikçe, psikiyatrik hastalıklarda düzelme oranı dramatik şekilde artmıştır. Hastaların hayat kaliteleri artmıştır, intihar oranları azalmıştır. Bu antibiyotiğin icadı ile bakteriyel enfeksiyonların iyileşme oranının artması kadar bariz birinen temel birşeydir.

Komplo teorileri ile kafayı yemiş, büyük oyunu gördüğünü düşünen internette oradan buradan okuduklarını tekrar yazan çizen insanların sözüyle sakın doktorunuzun verdiği ilacı bırakmayın.

Aslında mesele ; ilgili arkadaşın bana karşı sosyal kimliklenmesi.Tribalizm iç grupçuluk kabilecilik minvalinde.

Anlaşılması için hayvansevicilik sosyal kimliği üzerinden ilgili arkadaşın tetiklenmesi

Akademik makaleler haricinde sinemadan televizyondan kareler verelim madem bu hususta :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Annem ve babam özel hastanede altı kez ameliyata girdi ve paralarını kuruşu kuruşuna anında ödedik masrafları az çok tahmin edebiliyorsunuz. Annemin bir ameliyatından sonra bir başka doktora devri gerçekleşti bazı komplikasyonlardan dolayı. Haliyle ödemeyi faturaya yansımadığı için öncesinde değil bütün işlemler bittikten sonra yapmak zorunda kaldık. Neyse evi kontrol ederken bir telefon geldi taburcu olmak istiyor annem. Bende hızlıca atladım taksiye ve anneme ödemeyi aşağıda hemen yapacağımı söyledim. Aşağıya inmelerini hemen eve götüreceğimi söyledim.Annemi odadan çıkarmamışlar önce para ödensin sonra odadan çıkarılırmış rehin almışlar. Sinirlendim çıldırdım tıpkı o Gabbar is back filmindeki adam gibi. Bütün ameliyatların parasını anında ödedim faturaya yansıtmadınız haliyle ödeyemedim ve şimdi taburcu anında hemen ödüyorum ama siz benim annemi odadan çıkarmıyorsunuz rehin alıyorsunuz.

Bana verilen cevap , Gabbar is Back filmindekinin aynıydı . Kaç bin liralar vermişim fakat kötülüğün daniskasını görüyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı