Kız arkadaşla farklı ülkede yaşama planı

Omerk_k

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050
İ5-11400H
16GB RAM
500 GB SSD + 1TB HDD
Meslek
Grafik Tasarımcı
Herkse merhaba, burada aklıma takılan gerçekten mantıklı cevaplarla plan yapabileceğim bir konu açmak istedim. Geçelim konumuza, Rusya'dan bir sevgilim var kendisi de anlayacağınız gibi Rus ve Rusya'da yaşamakta. Kendisi sekreterlik okuyor bu yıl üniversiteden mezun oluyor biz birbirimizin ikizi gibiyiz o benim kız ben onun erkek versiyonu gibi düşünebiliriz. Kaderin bizi bir araya getirdiği birçok şaşılası konu var. Her neyse şimdi gelelim konumuza. Kendisi dediğim gibi sekreterlik okuyor ve bu yıl mezun olacak ilişkimiz devam ederse birkaç yıla evlenebiliriz diye düşünüyorum kendisi de bunu düşünüyor aynı zamanda.

Fakat aklıma takılan bir konu var ki o da şu evlendiğimiz de buraya taşınırsa iş imkanı nasıl olacak? Üniversitesini bitirdi Türkçe bilmiyor diyelim nasıl çalışabilecek ki kaldı ki bizim insanımıza nasıl güven olacak? Çünkü biliyorsunuz ki Rus Ukrayna gibi vs ülkenin kızları bizim ülkede seviliyor bunu yanlış anlamda demiyorum ama ne demek istediğimi anladınız. Nasıl o rahat olacak ve nasıl ben rahat olacağım? Nasıl iş bulabilecek? Çünkü bu ekonomi de bir kişinin çalışması iyi bir hayat için yeterli olmayacaktır.

Kendim 2 yıllık grafik tasarım mezunuyum, aynı zamanda tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik okuyorum ve özel güvenlik sertifikası almaktayım. Benim işim bir şekilde olacak ama o buraya geldiğinde nasıl olacak? Ya da ben Rusya'ya gitsem aynı şeyler benim açımdan nasıl olacak? Kendisinin de benimle aynı olan hayali olan bir ülke var orası da Finlandiya.

Finlandiya'ya ikimiz nasıl iş ve yaşama için başvurabiliriz dil bilmeden? Bir de ayrıyeten bir sorum olacak yine Finlandiya hakkında. Finlandiya'da oranın ülke vatandaşı olmadan evlenebiliyor muyuz? Orada oturum izni alıp sonra orada evlenmek bize ne gibi katkılar sağlar? Oranın vatandaşı olabilir miyiz?

Sorularım ve aklıma takılan şeyler genel anlamda bunlar. Bunu benim Rusya'ya onun Türkiye'ye ya da ikimizinde Finlandiya'ya da başka bir ülkeye gitme geleceği hakkında tavsiyeler verebilir misiniz?

Not: Bunları araştırdım Finlandiya hakkında biraz bilgiliyim ama yeterince değilim anlarsınız ya sitelerin dilleri karışıklığı vs.
Yazım yanlışları varsa kusura bakmayın.

Rusça biliyorsanız bence.

Herkse merhaba, burada aklıma takılan gerçekten mantıklı cevaplarla plan yapabileceğim bir konu açmak istedim. Geçelim konumuza, Rusya'dan bir sevgilim var kendisi de anlayacağınız gibi Rus ve Rusya'da yaşamakta. Kendisi sekreterlik okuyor bu yıl üniversiteden mezun oluyor biz birbirimizin ikizi gibiyiz o benim kız ben onun erkek versiyonu gibi düşünebiliriz. Kaderin bizi bir araya getirdiği birçok şaşılası konu var. Her neyse şimdi gelelim konumuza. Kendisi dediğim gibi sekreterlik okuyor ve bu yıl mezun olacak ilişkimiz devam ederse birkaç yıla evlenebiliriz diye düşünüyorum kendisi de bunu düşünüyor aynı zamanda.

Fakat aklıma takılan bir konu var ki o da şu evlendiğimiz de buraya taşınırsa iş imkanı nasıl olacak? Üniversitesini bitirdi Türkçe bilmiyor diyelim nasıl çalışabilecek ki kaldı ki bizim insanımıza nasıl güven olacak? Çünkü biliyorsunuz ki Rus Ukrayna gibi vs ülkenin kızları bizim ülkede seviliyor bunu yanlış anlamda demiyorum ama ne demek istediğimi anladınız. Nasıl o rahat olacak ve nasıl ben rahat olacağım? Nasıl iş bulabilecek? Çünkü bu ekonomi de bir kişinin çalışması iyi bir hayat için yeterli olmayacaktır.

Kendim 2 yıllık grafik tasarım mezunuyum, aynı zamanda tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik okuyorum ve özel güvenlik sertifikası almaktayım. Benim işim bir şekilde olacak ama o buraya geldiğinde nasıl olacak? Ya da ben Rusya'ya gitsem aynı şeyler benim açımdan nasıl olacak? Kendisinin de benimle aynı olan hayali olan bir ülke var orası da Finlandiya.

Finlandiya'ya ikimiz nasıl iş ve yaşama için başvurabiliriz dil bilmeden? Bir de ayrıyeten bir sorum olacak yine Finlandiya hakkında. Finlandiya'da oranın ülke vatandaşı olmadan evlenebiliyor muyuz? Orada oturum izni alıp sonra orada evlenmek bize ne gibi katkılar sağlar? Oranın vatandaşı olabilir miyiz?

Sorularım ve aklıma takılan şeyler genel anlamda bunlar. Bunu benim Rusya'ya onun Türkiye'ye ya da ikimizinde Finlandiya'ya da başka bir ülkeye gitme geleceği hakkında tavsiyeler verebilir misiniz?

Not: Bunları araştırdım Finlandiya hakkında biraz bilgiliyim ama yeterince değilim anlarsınız ya sitelerin dilleri karışıklığı vs.
yazım yanlışları varsa kusura bakmayın.

Rusça biliyorsanız bence Finlandiya'da sorun olmaz.

Rusça bilmiyorum fince öğrenmesi kolay diye kökenlerimiz aynı diye biliyorum kısa zamanda 5 6 cümle öğrenmiştim bunu 1 2 gün gibi düşünebiliriz.

Rusça biliyorsanız bence.

Rusça biliyorsanız bence Finlandiya'da sorun olmaz.

Finlandiya'da Rusça konuşanı hiç görmedim. Ülkenin geneli Rusya ile uzaktan yakından alakasız zaten. Kızları Ruslara benziyor biraz o kadar. Yeterli seviyede fince ve ileri seviye İngilizce bilseniz yeter. Tabii bunlar yaşayacağınız ülke için. Kızla anlaşmak için çoktan Rusça bildiğinizi varsayarak söylüyorum bunları.

Aslında onunla İngilizce olarak anlaşıp konuşuyoruz. Burada ki asıl önemli nokta dilden daha çok iş bulma oturum izni yaşama vantadaşlık konuları. Bunlar Finlandiya'da nasıl olacak tam bir bilgim yok hele ki iş...

Yazım yanlışları varsa kusura bakmayın.
Dilini öğrenebilirsiniz gitmeden. Ayrıca onu görmediysen hemen gitmeye kalkma belki erkektir.

Umarım sadece bir şakadır :D. Tabii ki onun o olduğunu teyit ettim de ilişkiye başladım :D

İngilizce biliyormuşsunuz zaten, dilini bildiğiniz daha güvenli Avrupa ülkelerine gidin daha sonra Finlandiya için şansınızı denersiniz veya herhangi bir Avrupa ülkesi de olabilir maksat geçmişinde başka ülkelere gitmiş ol.
Bunlar Finlandiya'da nasıl olacak tam bir bilgim yok hele ki iş.
Türkiye'de nasılsa daha iyisi olacağı kesin işte. Türkiye'de bir gelirin olsun. Daha kolay gidilen ülkelere de gitmiş ol, şansın artar. Başvuru gibi şeylerin bir bilgisini bilmiyorum onları araştırmak lazım ama yapabilirsin muhtemelen, ikiniz de kendinize yetiyorsunuz, dil de biliyorsun azıcık Fince bir de İngilizceni geliştirsen olur illa.

Kendim 2 yıllık grafik tasarım mezunuyum, aynı zamanda tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik okuyorum ve özel güvenlik sertifikası almaktayım.
Kendisi sekreterlik okuyor bu yıl üniversiteden mezun oluyor.

Tamam işte gayet güzel. Başvuru gibi şeylerinde bunları değerlendirirsiniz, dil de öğrenin gitmesi kolay başka ülkelere de gitmiş olun ki şansınız artar belki.

Finlandiya'ya ikimiz nasıl iş ve yaşama için başvurabiliriz dil bilmeden?

Teşekkür ederim dedikleriniz çok yardımcı olacaktır özellikle bu link yardımcı olacak gibi duruyor yaz geldiği zaman hepsine daha detaylıca gireceğim teşekkürler tekrardan.

Geri
Yukarı