Kız gibiyim

Olayın bunla hiç alakası yok tamamen kişisel bir sorun. Sen ne tür bir yerde yaşıyorsun bilmiyorum. Eleştiriden başka birşey değil bu yazdıkların. Ayrıca iyi bir maddi durumunun olması lazım.
Olayın topluma ile alakası olduğunu savunmuyorum. Fakat olayın sonunda toplum tarafından göreceği tavırları dile getiriyorum. Henüz insanların ne giyeceğine karışmamayı öğrenememiş bir toplumda yaşıyoruz. Eleştirmek gayet doğal hakkım, sonuçta ifade özgürlüğü gibi bir şey vardı sanırım.

Olayın topluma ile alakası olduğunu savunmuyorum. Fakat olayın sonunda toplum tarafından göreceği tavırları dile getiriyorum. Henüz insanların ne giyeceğine karışmamayı öğrenememiş bir toplumda yaşıyoruz. Eleştirmek gayet doğal hakkım, sonuçta ifade özgürlüğü gibi bir şey vardı sanırım.
Eleştirinizi de saçma bir şekilde çözüm önerisi gibi sunmanız biraz saçma. İsterseniz konu açın belirtin. Seve seve okurum. Açarsanız beni etiketlemekten çekinmeyin.
İyi sosyaller.

Hacı erkeklik dediğin şey kavga ve tavırlardan çok belli olmaz ya. Cinsel yönelimin farklı olabilir bu ayrı bir şey. Lise de arkadaş grubum vardı küfür etmezdik hatta küfür etmeyelim diye küfür edene tokat atalım gibi kışkırtıcı unsur koyardık. Erkeklik küfür + kavga ve cinsel şakalardan ibaret değildir.

Kadın gibi tavırlar konusun da bir şey diyemem. Gay erkek TikTok'larında gördüğüm şeyler çok abartı ve saçma kadınlar bile öyle tavırlara girmez. Bu yüzden nasıl doğru yorum yapılır bilemiyorum.

Son tavsiyem ve çözüme götürecek tavsiyem de randevu alın doktora gidin. Tek yapacakları şey kan testi, hormon kontrolü yaparlar. Eğer sorun varsa bunu ilaç ile çözerler. Yok ise psikolojik destek amaçlı uzmana yönlendirilirsin. Ailen olmadan da gidebilir misin bilmiyorum yaşından dolayı.

Not: Eğer kiloluysan veya aktif spor yapan biri değilsen spora başla hormonların dengesiz olabilir. Gayet doğal. Ama tavırlarına bu durum yansır mı zannetmiyorum.

Bende kızlardan hoşlanıyorum erkek olmaktan da memnunum ama kız olsaydımda memnun olurdum hatta erkek olmaktan daha fazla memnun olurdum iki cinsiyet olarak da yaşayabilirim yani.

Ne olduğunuzun kim olduğunuzun bir önemi yok. Siz kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız. kendinizi kim olarak tanımlıyorsanız O sunuz. Bunun dışında kimin ne dediği nasıl davrandığının bir önemi yok. Çevre faktörü ülkmezde maalesef büyük bir etken. Bunun sizi doğru yada yanlış yöne doğru yönlendirmesine izin vermeyin. Önce kendinizi tanıyın kendinizden emin olun. Belki geçici bir dönemdir yaşadığınız ve kendinizi buna şartlandırmak da yanlış olacaktır.
Kavga etmemek, sert bir usluba sahip olmamak ya da diğer insanlara göre zarif ya da naif olmak sizi belli bir cinsiyete yakınlaştırmaz ya da uzaklaştırmaz.
Kendinizi rahat hissedebileceğiniz, arkadaş ortamlarında bulunun, diğerlerini boşverin, kişiliğiniz zamanla yerine oturacaktır.
Yalnız başınıza rahat hissedemeyecekseniz bir uzmanla görüşüp fikirlerini alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı