Kız İle Nasıl Tanışırım?

Hocam maşallah her konuda da bi' dünya anınız var :D. Hani inşallah aynı duruma düşmem. Bu "aracı" gerçekten söylüyor yani ilk defa başıma gelen bir olay değil. Bir defa daha olmuştu fakat aynı sınıfta olduğumuz için bu kadar kasılmamıştım. "Aracı"ma güveniyorum yani ne dediysem harfi harfine söylüyor karşıya :D. O zaman her şeyi öğrenip gidip konuşacağız yok başka çare :). Ya biz bu kadar kasılıyoruz da onlara da oluyor mudur acaba böyle?

Çok okumadan giriyorum olaya. Şimdi çekinik birisiysen önce kız hakkında bilgi toplamayla başla. Önce sınıfına kadar takip edip sınıfını öğren. Güvenebileceğin bir dostuna sınıf listesinin fotoğrafını çektir, fotoğrafı al. Listedeki tüm kızları Google amcadan soruştur, kızın sosyal medya hesaplarını öğren. Basit şekilde zevklerini, kişiliğini biraz çöz. Daha ilerleme affedersin boka sarıyor tecrübeyle sabit. Bu arada samimi arkadaşlarıyla aranı yap. Bir şekilde kızın etrafıyla köprü kurman gerek yani. Daha sonrası Allah ne verdiyse kızla ilişki kur. Stalk işi zorlu olabilir, ama bir kişiyi tanımanın en giriş seviyesi ve basit yoludur, ayrıca zararsızdır. Aman diyeyim arkadaşlarından kızı araştırmasını isteme yahut kızın ismini verme. Ben ettim sen etme...

Aynı şey acemi çapkın.:D
Bak şimdi, ben gençliğimin baharındaydım... Gözüme kestirdiğim bir kız var ki sorma:utanç: tabi ben de aynen senin gibi sinsice yaklaşıp onunla konuşmak istiyordum ancak bu pek mümkün görünmüyordu utangaçlığım yüzünden, tüh benim o zamanki kalıbıma.:D Ulen var ya, şimdiki halim olacaktı ki, ah AAH... Neyse efenim, kendimde o yüzü bulamayınca araya bir kız sokmaya karar verdim (En azında onu sevdiğimden haberdar eder düşüncesiyle) ve o sözde aracıya durumu bildirdim, sağ olsun o da kabul etti. Fakat ters giden bi durum vardı, ne hikmetse kıza gönderdiğim onca haberden, tekliften sonra bir türlü kendisinden cevap alamıyordum.

Yine neyse, bir gün onların akrabalarının düğünleri varmış, bunu fırsata çevirmeye karar verip düğünlerine gittim. Kızla bir çok defa yüz yüze, göz göze oldum (Göze göz, dişe diş:D) ancak kızdan en ufak bi tepki görmedim. Hani haberi olsa iyi ya da kötü, olumlu ,olumsuz hareketlerinden anlardım, ancak sanki ortada hiç ama hiç bir şey yokmuş gibi davrandı.
Sonra kendime ''galiba keleğe geldim'' deyip o kızın (Aracı) yanına gittim ve ona durumu anlattım... Kendi ağzıyla itiraf etti... ''Ben ona hiç bir şey söylemedim, yani onu sevdiğini bilmiyor'' dedi. Ulen tepem atmaz mı... Sen beni neden kandırdın, falan fistan... ''Salak, gidip de sevdiğim insana bir de sevgili mi ayarlayacaktım'' demez mi:vıy: Neyse efenin, kestirmeden bir şeyler anlatmaya çalıştım umarım mesajı almışsınızdır.:)

Abi bir idol'sun. Severek takip ediyoruz. :)

Aynı şey acemi çapkın.:D
Bak şimdi, ben gençliğimin baharındaydım... Gözüme kestirdiğim bir kız var ki sorma:utanç: tabi ben de aynen senin gibi sinsice yaklaşıp onunla konuşmak istiyordum ancak bu pek mümkün görünmüyordu utangaçlığım yüzünden, tüh benim o zamanki kalıbıma.:D Ulen var ya, şimdiki halim olacaktı ki, ah AAH... Neyse efenim, kendimde o yüzü bulamayınca araya bir kız sokmaya karar verdim (En azında onu sevdiğimden haberdar eder düşüncesiyle) ve o sözde aracıya durumu bildirdim, sağ olsun o da kabul etti. Fakat ters giden bi durum vardı, ne hikmetse kıza gönderdiğim onca haberden, tekliften sonra bir türlü kendisinden cevap alamıyordum.

Yine neyse, bir gün onların akrabalarının düğünleri varmış, bunu fırsata çevirmeye karar verip düğünlerine gittim. Kızla bir çok defa yüz yüze, göz göze oldum (Göze göz, dişe diş:D) ancak kızdan en ufak bi tepki görmedim. Hani haberi olsa iyi ya da kötü, olumlu ,olumsuz hareketlerinden anlardım, ancak sanki ortada hiç ama hiç bir şey yokmuş gibi davrandı.
Sonra kendime ''galiba keleğe geldim'' deyip o kızın (Aracı) yanına gittim ve ona durumu anlattım... Kendi ağzıyla itiraf etti... ''Ben ona hiç bir şey söylemedim, yani onu sevdiğini bilmiyor'' dedi. Ulen tepem atmaz mı... Sen beni neden kandırdın, falan fistan... ''Salak, gidip de sevdiğim insana bir de sevgili mi ayarlayacaktım'' demez mi:vıy: Neyse efenin, kestirmeden bir şeyler anlatmaya çalıştım umarım mesajı almışsınızdır.:)

Aracı kıza ne oldu, sevdiğin kız evlendi mi? :kahve:

Çok okumadan giriyorum olaya. Şimdi çekinik birisiysen önce kız hakkında bilgi toplamayla başla. Önce sınıfına kadar takip edip sınıfını öğren. Güvenebileceğin bir dostuna sınıf listesinin fotoğrafını çektir, fotoğrafı al. Listedeki tüm kızları Google amcadan soruştur, kızın sosyal medya hesaplarını öğren. Basit şekilde zevklerini, kişiliğini biraz çöz. Daha ilerleme affedersin boka sarıyor tecrübeyle sabit. Bu arada samimi arkadaşlarıyla aranı yap. Bir şekilde kızın etrafıyla köprü kurman gerek yani. Daha sonrası Allah ne verdiyse kızla ilişki kur. Stalk işi zorlu olabilir, ama bir kişiyi tanımanın en giriş seviyesi ve basit yoludur, ayrıca zararsızdır. Aman diyeyim arkadaşlarından kızı araştırmasını isteme yahut kızın ismini verme. Ben ettim sen etme...
Kızı araştırmayacak sadece tanışmamız için ara buluculuk yapacak işte :D. Zaten arayı bulacak olan arkadaşım da kız. Diyorum ya arkadaşım güvenilir birisi. Yani "Bu tür olayları önemsediğini, insanların bu tür konularda mutlu olmasını istediğim için her türlü yardım ederim." dedi bana ve doğru söylediğinden hiç şüphem yok.

Aracı kıza ne oldu, sevdiğin kız evlendi mi? :kahve:
Sorulması gereken soruyu soran, sorabilen insanları hep sevip, değer vermişimdir.(y)
Efenim, olaya biraz daha geriye gidelim...
Ben o zamanlar çok küçükmüşüm, anneannem bana ''Oğlum, sen büyüyünce nasıl bir kızla evleneceksin'' diye sormuş, ona cevabım; ''şu duvardaki kireç gibi beyaz ve de çok güzel olacak'' olmuş. (Bendeniz; esmer kavruk bi tipe sahibim bu arada:morgöz:)
Neyse efenim, gel zaman git zaman, o gün gelip çatmış (Aşk çağı, zamanı:D) O hoşuma giden kız gerçekten de çok güzel ayrıca da beyaz tenliydi, beni seven kız (Aracı olan) ise, her ne kadar gayet güzel olmuş olsa da benim gibi esmer bi tene sahip olduğundan hayalimdeki kıza ters idi:sıkıldım:. Çok uzatmayayım, arada 1 iki sene geçmiş ve o sevdiğim, (uzaktan sevdiğim, belki de kendisinin haberi bile olmamış olan) kızı evlendirmişler, vay başıma gelenler... ben şimdi ne halt ederim diyerek başımı taşlara vurmaya çalışıyor aynı zamanda da depresan takılmaya başlamıştım... yanılmıyorsan bi 1 sene civarında depresyonlu takıldım ve sonra ''Olanla Ölene çare yok muş diyenlerin sözlerini dikkate alarak kendime çeki düzen vermiştim.
Neyse, o beni seven kız ise benden bir halt olmayacağını anlamış olmalı ki 1-2 sene sonra başının çaresine bakmıştı. (''Bana koca mı yok len...'':D)

Yani anlayacağınız o iki kızla da evlenemedim, 1 kaç sene sonra hayalimdeki kızı bulmuş utangaç olan benliğimi toprağa gömüp ''Ulen, ne yapıp edip bu kızı kaçırmayacağım'' deyip ölümüne düştüm peşine... Bi 1-2 sene de öyle geçti... Ve mutlu son.(y)

Allah'tan o aracının bana aşık olma gibi bir durumu yok :D. Oh be sonunda neden aracı yapma dediğinizi anladım ama dediğim gibi bu aracı dostum, kardeşim gibi bildiğim birisi yani o yönden içim rahat.

Aracı işe yaramaz diye bir kaide yok. Tam tersine, aracılar bazen imkansızı bile başarabiliyor.
Bazı kızlar, aynı şekilde erkekler; çekingen (efendi, ağırbaşlı, vb.) tiplerden daha çok hoşlanıyorlar. Bu tipler asla şımarık geveze tiplerden hoşlanmaz.:)

Ya kızı görseniz aynı benim ruh halim. Yani çekingen, utangaç bir tipe benziyor (ne kadar öyledir bilemem). Bakalım aracı ile olacak inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı