Kız mevzusu var

484873

Decapat
Arkadaşlar ergen misin demeden önce şöyle söyleyeyim bu aşık olmak denen şey maalesef insanı mantıktan yoksun bırakıyor. Hatta buraya yazacak kadar çaresiz bırakıyor. Bir kızla mesajlaşıyordum, ilk başlarda bir şey olmaz dedim ancak kız bana hayatını açtı ve kızla uzunca konuştuktan sonra tutulmaya başladım. Neden bilmiyorum genelde çok kızla konuşmuşumdur ancak pek nadir aşık olurum. Kız bana o kadar samimi geliyordu ki bir an tamam bu iş oldu dedim. Sonrasında kız bana bir çocuktan bahsetmeye başladı onun da benim gibi çok iyi olduğunu ve onunla da böyle muhabbet döndürdüğünü filan söyledi. Benim onu söyledikten sonra içime bir öküz oturdu. Yakında sınavlarım var nedense moralim bozuldu ve ders çalışamaz hale geldim. Saçma biliyorum ama içimde bir sızı var. Buraya içimi dökmek ve sizinle iki kelam etmek istedim.

Daha önüne çok gelir çok gider.

Kafanda "bu bitti tamam olmaz" diyerek ancak dindirebilirsin (durum bitmiş olmasa da bunu söylemen gerek).

Bu psikolojiyi aşmak için, kendini, bu durumun bittiğine inandırman gerek. Bu yüzden bunu söylemelisin ki kendine gelebilesin.

Daha önüne çok gelir çok gider.

Kafanda "bu bitti tamam olmaz" diyerek ancak dindirebilirsin (durum bitmiş olmasa da bunu söylemen gerek).

Bu psikolojiyi aşmak için, kendini, bu durumun bittiğine inandırman gerek. Bu yüzden bunu söylemelisin ki kendine gelebilesin.
Hocam şimdi şöyle bir sıkıntı var. Hoca beni bu kızla aynı proje grubuna koydu ve kızla 22 mayısa kadar iletişim halinde olmam gerekiyor ve kız bana yazdığı zaman bir anda muhabbet başlıyor ve bende doğal olarak daha çok bağlanıyorum. Bu kızla alakalı olarak yaşadığım ilk acıydı belki kalbime engel olamayarak daha da bağlanıp daha büyük acılar çekeceğim. Daha önce de aşık olduğum zamanlar olmuştu ama onlardan kolayca sıyrılmıştım burada kızla konuşmak zorunda olduğum bir durum mevcut.. Bilirsiniz bazı anlar oluyor ve insan duygularına engel olamıyor. Grupta normalde bir kaç tane daha kız var nedense onlarla konuşunca sorun yok ama bu kızla aramda özel bir bağ oluştu.

Dediğim gibi, kızı yüz yüze görmen kafanda bitirmene engel değil.

Kendi iyiliğin için yaptığını fark etmen lazım. Kızı sevdikçe eline bir şey geçmeyecek, sevgili olsanız bile bir oluru yok, devamı yok, faydası yok.

Bu dediklerimi tekrar düşün, kızı arkadaşın olarak görüp eğlenmeye çalış, ama bu kızdan sana yâr olmaz.

Ertesi gün sevgili olacaksın, başka erkekler olacak, o zaman her şey daha kötü olacak. Baştan kendini kurtardığının farkına var.

Baktın kız sadece seni istiyor, o zaman yanaşırsın. Şimdi uzaklaşmak sana bir şey kaybettirmez, tam aksine doğru öngörüyorsan sen kazanmış olacaksın ve baştan kurtulacaksın.

Dediğim gibi, kızı yüz yüze görmen kafanda bitirmene engel değil.

Kendi iyiliğin için yaptığını fark etmen lazım. Kızı sevdikçe eline bir şey geçmeyecek, sevgili olsanız bile bir oluru yok, devamı yok, faydası yok.

Bu dediklerimi tekrar düşün, kızı arkadaşın olarak görüp eğlenmeye çalış, ama bu kızdan sana yâr olmaz.

Ertesi gün sevgili olacaksın, başka erkekler olacak, o zaman her şey daha kötü olacak. Baştan kendini kurtardığının farkına var.

Baktın kız sadece seni istiyor, o zaman yanaşırsın. Şimdi uzaklaşmak sana bir şey kaybettirmez, tam aksine doğru öngörüyorsan sen kazanmış olacaksın ve baştan kurtulacaksın.
Çok teşekkür ederim. İçime biraz da olsa su serptin..

Hocam şimdi şöyle bir sıkıntı var. Hoca beni bu kızla aynı proje grubuna koydu ve kızla 22 mayısa kadar iletişim halinde olmam gerekiyor ve kız bana yazdığı zaman bir anda muhabbet başlıyor ve bende doğal olarak daha çok bağlanıyorum. Bu kızla alakalı olarak yaşadığım ilk acıydı belki kalbime engel olamayarak daha da bağlanıp daha büyük acılar çekeceğim. Daha önce de aşık olduğum zamanlar olmuştu ama onlardan kolayca sıyrılmıştım burada kızla konuşmak zorunda olduğum bir durum mevcut.. Bilirsiniz bazı anlar oluyor ve insan duygularına engel olamıyor. Grupta normalde bir kaç tane daha kız var nedense onlarla konuşunca sorun yok ama bu kızla aramda özel bir bağ oluştu.

Anı yaşa dostum. Onunla vakit geçirmek zevkliyse buna devam et. Kendini şartlama bağlanacağım diye çünkü zaten abayı yakmışsın. Böyle düşünmeye devam edersen daha çok aklına gelir. Hele ki yakın zamanda sınavın var iken kendini derslerine daha çok ver.

Bir kızla mesajlaşıyordum, ilk başlarda bir şey olmaz dedim ancak kız bana hayatını açtı ve kızla uzunca konuştuktan sonra tutulmaya başladım.

Bir kızla öyle oturup mesajlaşılmaz, bir kız hayatının tüm detaylarını bir anda mesajlaşmayla açıyorsa zaten narsisizm belirtileri taşıyor olabilir. Bunun sebebi bir kız bunu bir erkeğe yaptığı zaman erkeğin ona karşı bağlanmasına yönelik bir işaret olabilmesidir ki sende işe yaramış gibi duruyor.

Bir an tamam bu iş oldu dedim.

Neye dayanarak? Kızla başarılı bir telefon arkadaşı olmaya dayanarak mı?

Sonrasında kız bana bir çocuktan bahsetmeye başladı onun da benim gibi çok iyi olduğunu ve onunla da böyle muhabbet döndürdüğünü filan söyledi.

Eğer kıza ilgi gösteriyorsan/gösteriyorsanız seni/sizi kullanıyor demektir. Bu durumda kızı kafandan silmekten başka bir şey yapman ateşe körükle gitmek olur.

Bir kızla mesajlaşınca hemen ona kapılacak kadar şıpsevdi olmayın.

Bir kızla öyle oturup mesajlaşılmaz, bir kız hayatının tüm detaylarını bir anda mesajlaşmayla açıyorsa zaten narsisizm belirtileri taşıyor olabilir. Bunun sebebi bir kız bunu bir erkeğe yaptığı zaman erkeğin ona karşı bağlanmasına yönelik bir işaret olabilmesidir ki sende işe yaramış gibi duruyor.

Neye dayanarak? Kızla başarılı bir telefon arkadaşı olmaya dayanarak mı?

Eğer kıza ilgi gösteriyorsan/gösteriyorsanız seni/sizi kullanıyor demektir. Bu durumda kızı kafandan silmekten başka bir şey yapman ateşe körükle gitmek olur.

Bir kızla mesajlaşınca hemen ona kapılacak kadar şıpsevdi olmayın.
Hayatının tüm detaylarını açtı derken o şekilde değil mesela arkadaşlarıyla olan şeyleri anlatıyor ,yaşadığı anıları sonra kendinden bahsediyor. Şıpsevdi olmakla çok alakası yok mesajlaşmakta ve konuşmakta olduğum kız arkadaşlarım var. Onlarlada konuşuyorum mesajlaşıyorum ve hiçbirinede aşık değilim nedense bu kızda böyle bir şey yaşadım. Aslında çok takılmazdım sadece derslerimi biraz etkiliyor ondan ders çalışabilmek adına kendimi biraz rahatlatmak istedim yoksa en baba bir kaç gün içimdeki kötü hissiyatla gezerim yavaş yavaş geçer zaten.

Geri
Yukarı