Kızgınlık mevsimindeki kedi nasıl sakinleştirilir?

Gojou Satoru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kedimiz dişi. 2-3 gündür tuhaf hareketleri vardı zaten fakat son 1-2 saattir bağırması ve gerekli birtakım hareketi yaptıktan sonra kedimin kızgınlık mevsimine girdiğini anladım. Yarın veterinere götüreceğiz fakat bu akşam onu biraz sakinleştirmek istiyoruz. Ayrıca bugün hiç idrar çıkarmadı belki bir ihtimalle idrar yolu enfeksiyonu da olabilir ekstradan.

Arkadaşlar kedimiz dişi. 2-3 gündür tuhaf hareketleri vardı zaten fakat son 1-2 saattir bağırması ve gerekli birtakım hareketi yaptıktan sonra kedimin kızgınlık mevsimine girdiğini anladım. Yarın veterinere götüreceğiz fakat bu akşam onu biraz sakinleştirmek istiyoruz. Ayrıca bugün hiç idrar çıkarmadı belki bir ihtimalle idrar yolu enfeksiyonu da olabilir ekstradan.
Merhaba, kızgınlık mevsimi nedir? İlk defa duyuyorum.

Merhaba, kızgınlık mevsimi nedir? İlk defa duyuyorum.
Çiftleşme dönemi ve hayvan besleyenlerin (genellikle kedi-köpek olur.) en çok zorlandığı ve kafalarının şiştiği dönemdir. Bildiğim kadarıyla erkekler yerlere pisliyor ve kötü kokular yayıyor, dişiler ise çiftleşene kadar her yeri tırmıklıyor ve gece boyu yüksek sesle miyavlıyor.

Durum nedir?

Merhaba,
Temelli sakinleştirme kısırlaştırma yoluyla olur. O da dönemin geçmesinden sonra yapılır. Geçici olarak ise şöyle bir çözüm var, parmaklarınız ile kedinin kuyruğunun hemen yanında kalan gövdenin sağ ve sol yanını bir kaç saniye sıkarsanız eğer (can acıtmadan sıkabildiğiniz kadar) kediniz kendisini çiftleşti zannedip bir süre yerde dinlenme moduna geçecektir.

Veterinere götürdünüz mü? Operasyon yapıldı mı?

Hocam pazartesi akşamı son buldu kızgınlığı. Babamın işi sebebiyle hafta içi götüremiyoruz. Hafta sonu götürüp operasyon için konuşacağız.

Merhaba,
Temelli sakinleştirme kısırlaştırma yoluyla olur. O da dönemin geçmesinden sonra yapılır. Geçici olarak ise şöyle bir çözüm var, parmaklarınız ile kedinin kuyruğunun hemen yanında kalan gövdenin sağ ve sol yanını birkaç saniye sıkarsanız eğer (can acıtmadan sıkabildiğiniz kadar) kediniz kendisini çiftleşti zannedip bir süre yerde dinlenme moduna geçecektir.

Evet biz de sizin dediğiniz uygulamayı yaptık rahatladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı