Kızla nasıl sohbet ilerletilir?

• Konuyu başlatan Emrw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 93
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emrw

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar, sınıfıma yeni bir kız geldi. Sadece 4 gün görebildim. Neredeyse her gün ona bakmıştım, iyi bir kız olduğunu düşündüm, tarzı biraz farklı. Ben 2 gün önce "Merhaba, naber? Bir şey isteyebilir miyim?" yazdım. Aslında istemeyecektim, cevap verdiğinde sadece "?" bunu attı. O manayla da bir şey istedim, sadece "tamam" dedi. Halbuki isteğim tamam deyilip geçilecek bir istek değildi, ben nasıl sohbetimi ilerletirim? Okullar açılasıya kadar arkadaş olmak istiyorum.

Merhabalar, sınıfıma yeni bir kız geldi. Sadece 4 gün görebildim. Neredeyse her gün ona bakmıştım, iyi bir kız olduğunu düşündüm, tarzı biraz farklı. Ben 2 gün önce "Merhaba, naber? Bir şey isteyebilir miyim?" Yazdım. Aslında istemeyecektim, cevap verdiğinde sadece "?" Bunu attı. O manayla da bir şey istedim, sadece "tamam" dedi. Halbuki isteğim tamam değilip geçilecek bir istek değildi, ben nasıl sohbetimi ilerletirim? Okullar açılasıya kadar arkadaş olmak istiyorum.

Çok iyi niyetli bir arkadaşımızsın. Ama senin o mesajına sadece soru işareti atan ve öyle cevap veren biri sana zarar verir. Bence boş ver, olacağı varsa kendiliğinden olur zaten.

Merhabalar, sınıfıma yeni bir kız geldi. Sadece 4 gün görebildim. Neredeyse her gün ona bakmıştım, iyi bir kız olduğunu düşündüm, tarzı biraz farklı. Ben 2 gün önce "Merhaba, naber? Bir şey isteyebilir miyim?" yazdım. Aslında istemeyecektim, cevap verdiğinde sadece "?" bunu attı. O manayla da bir şey istedim, sadece "tamam" dedi. Halbuki isteğim tamam deyilip geçilecek bir istek değildi, ben nasıl sohbetimi ilerletirim? Okullar açılasıya kadar arkadaş olmak istiyorum.
Sana mesaj yazarken kesinlikle "Abeğğ bu ne boş yapıyoğ yağğ?" diye düşünmüştür.

Dostum yaşın kaç bilmiyorum ama, karşıdakinin "?" atması ya olgunlaşmamış bir karakter, ya da ego. Senin sorun gayet normal olmuş, gayet güzel bir şekilde cevap da verebilirmiş. "?" atılmaz en azından.

Sana tavsiyem, eğitim hayatını sekteye uğratacak birisine ilgi duymak yerine aynı görüşleri paylaştığın hatta görüşlerinizin birbirini tamamladığı insanları seçmen.

Yine de konuşmak istiyorum dersen, sanaldan olacak iş değil. Yüz yüze konuşmadığın sürece pek etkili olacağını sanmam.

İlk izlenim "?" ve "tamam" ise seninle ilgilenmiyordur, bunları yüceltme, tam tersine kötü davran, boşver gitsin.

Arkadaşlar şunu unutmayın en sağlıklı ilişki böyle sorular sormak zorunda kalmayacağınız ilişkidir. Olması gereken bir ilişki olsa stratejisiz ve taktiksiz ilerliyor zaten. İlişkiler 2 kişilik olmalı.

Ne desin sen bir şey uydur ve mantıklı şeyler söylemesini bekle.

De ki seni seviyorum:)

Dostum yaşın kaç bilmiyorum ama, karşıdakinin "?" atması ya olgunlaşmamış bir karakter, ya da ego. Senin sorun gayet normal olmuş, gayet güzel bir şekilde cevap da verebilirmiş. "?" atılmaz en azından.

Sana tavsiyem, eğitim hayatını sekteye uğratacak birisine ilgi duymak yerine aynı görüşleri paylaştığın hatta görüşlerinizin birbirini tamamladığı insanları seçmen.

Yine de konuşmak istiyorum dersen, sanaldan olacak iş değil. Yüz yüze konuşmadığın sürece pek etkili olacağını sanmam.
Belkide ileri gitmesini sağlamak için soru işareti atmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı