Kızla nasıl sohbet ilerletilir?

• Konuyu başlatan Emrw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 93
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar, sınıfıma yeni bir kız geldi. Sadece 4 gün görebildim. Neredeyse her gün ona bakmıştım, iyi bir kız olduğunu düşündüm, tarzı biraz farklı. Ben 2 gün önce "Merhaba, naber? Bir şey isteyebilir miyim?" yazdım. Aslında istemeyecektim, cevap verdiğinde sadece "?" bunu attı. O manayla da bir şey istedim, sadece "tamam" dedi. Halbuki isteğim tamam deyilip geçilecek bir istek değildi, ben nasıl sohbetimi ilerletirim? Okullar açılasıya kadar arkadaş olmak istiyorum.
Biraz daha "ben badgirl'üm" modunda birine benziyor. Koşarak uzaklaşmanı ve ona bu mesajı gönderdiğin için elini kesmenin yanı sıra uygulama önbelleğini temizlemenin yetmeyeceği gibi, telefonu tercihen yoğun asitte eriterek kendini bir dağ evinde ölüme terk etmeni tavsiye ederim.

Şaka bir yana, eğer gerçekten ilgini çekiyorsa onun dilinden konuşmalısın (şiddetle tavsiye edilmez). Biraz daha "badboy" hareketlerine bürünüp umursamaz gibi davranırsan kızı çok hızlı tavlarsın. Ama dediğimiz gibi, uzak dur :D

Dostum yaşın kaç bilmiyorum ama, karşıdakinin "?" atması ya olgunlaşmamış bir karakter, ya da ego. Senin sorun gayet normal olmuş, gayet güzel bir şekilde cevap da verebilirmiş. "?" atılmaz en azından.

Sana tavsiyem, eğitim hayatını sekteye uğratacak birisine ilgi duymak yerine aynı görüşleri paylaştığın hatta görüşlerinizin birbirini tamamladığı insanları seçmen.

Yine de konuşmak istiyorum dersen, sanaldan olacak iş değil. Yüz yüze konuşmadığın sürece pek etkili olacağını sanmam.
Soru işaretini atınca çok içerlemiştim, okullar açılınca da konuşmayabilirim.
Çok iyi niyetli bir arkadaşımızsın. Ama senin o mesajına sadece soru işareti atan ve öyle cevap veren biri sana zarar verir. Bence boş ver, olacağı varsa kendiliğinden olur zaten.

Beni eksilten değil de olduğum gibi seven, bana güç katacak birinle konuşacağım.

Belkide ileri gitmesini sağlamak için soru işareti atmıştır.
Bu belkiler bir süre sonra takıntıya dönüşüyor. Zaten mesajımda da karakter olgunluğuna değindim. Olgun karakterde birisi, genelde ona bu kadar güzel bir şekilde sorulan bir soruya"?" atmaz. Arkasının gelmesini istese de konuyu anında kapatmaz.

Merhabalar, sınıfıma yeni bir kız geldi. Sadece 4 gün görebildim. Neredeyse her gün ona bakmıştım, iyi bir kız olduğunu düşündüm, tarzı biraz farklı. Ben 2 gün önce "Merhaba, naber? Bir şey isteyebilir miyim?" yazdım. Aslında istemeyecektim, cevap verdiğinde sadece "?" bunu attı. O manayla da bir şey istedim, sadece "tamam" dedi. Halbuki isteğim tamam deyilip geçilecek bir istek değildi, ben nasıl sohbetimi ilerletirim? Okullar açılasıya kadar arkadaş olmak istiyorum.
Saçına vb. İltifat edebilirsin.

Bu belkiler bir süre sonra takıntıya dönüşüyor. Zaten mesajımda da karakter olgunluğuna değindim. Olgun karakterde birisi, genelde ona bu kadar güzel bir şekilde sorulan bir soruya"?" atmaz. Arkasının gelmesini istese de konuyu anında kapatmaz.
hocam hiçbir şeyi bilemeyiz şu kesin değil, kesin doğru olan budur diyemeyiz. Bir tanesi en mantıklı görünse bile...

Soru işaretini atınca çok içerlemiştim, okullar açılınca da konuşmayabilirim.

Beni eksilten değil de olduğum gibi seven, bana güç katacak birinle konuşacağım.
Sen sen ol, hiçbir kimse için rahatını bozma, saçma kılıklara girip kendini rezil etme, iyi niyetini kullanıp başkalarına anlatırlar ve bunun üzerinden ego kasarlar, şu mantıkla git, "ben sevilmeyecek bir adam değilim, beni sevmeyen köşede ölebilir."

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı